Doterajšia óda na predaje počítačov Mac zrejme narazila na nečakanú stopku. Spoločnosť Apple zastavila výrobu čipov série Apple Silicon M2 v dôsledku výrazného poklesu globálneho dopytu po MacBookoch.

Spoločnosť Apple, ktorá čelí prudkému poklesu predaja Macov nie je jediná. S negatívnou situáciou na trhu sa stretávajú aj PC. Celková počítačová sféra tak trpí v dôsledku menšieho záujmu zo strany zákazníkov.

Pozastavenie údajne trvalo od začiatku roka a v posledných dňoch sa firma rozhodla opätovne informovať svojich dodávateľov o jej spustení.

Príjmy spoločnosti Apple sa v prvom štvrťroku medziročne znížili približne o5 %, čo je výraznejší pokles, ako sa pôvodne očakávalo. Spoločnosť Apple pred pár mesiacmi zápasila najmä s problémami s dodávkami iPhonov, no pokles následne zaznamenali aj počítače Mac a iPady.

čipy Intel
Zdroj: MacRumors

Čo čaká počítače Mac v najbližších mesiacoch? 

Už čoskoro budeme svedkami konferencie WWDC 2023, ktorá sa uskutoční 5. júna. Na nej by sme sa mali dočkať zariadenia, ktoré sa ukáže v úplne novom šate. MacBook Air totiž vyrukuje s 15″ uhlopriečkou, čo sa v histórii modelového radu ešte nikdy nestalo. Podľa odhadov by sme sa mali dočkať totožnej 13″ aj 15″ verzie, ktorá poslúži ako upgrade pre minuloročné modely.

Na stole je aj potenciálne predstavenie ďalších zariadení ako napríklad Mac Pro, ktorý na svojho nástupcu čaká už poriadne dlho. Jedná sa totiž o jeden z posledných počítačov z logom nahryznutého jablka, ktorý sa nedočkal upgradu na čip Apple Silicon.

MacBook Air 2023
Zdroj: MacRumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Dátum jesennej Apple konferencie je známy. Čo prinesie nový iPhone 14 a Apple Watch Series 8?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -