Spoločnosť Lenovo sa musí poberať rovnakou cestou ako jej konkurencia, a tak sa rozhodla, že pomaly vstúpi aj na trh so smartfómi či tabletmi. Dnes sa pozrieme na jej zatiaľ nepredstavený výtvor, ktorý už unikol na internet a kľudne ho môžme označiť za vydarenú kópiu iPhonu 6! Minimálne zo spodnej strany je takmer na nerozoznanie.

Plastové pásiky

Začneme hneď tým najkontroverznejším, čím nás kópia zaujala. Ide konkrétne o plastový pásik na spodnej zadnej strane zariadenia, ktorý je v podstate rovnaký, ako na iPhone 6. Množstvo používateľov sa práve na tieto kúsky plastu, oddeľujúce antény sťažovalo, no zdá sa, že Lenovo všetky sťažnosti premieňa vo svoj prospech a podobný pásik použil j pri  novom smartfóne. Na hornej strane nenájdeme pásik ale naopak kúsok plastu, ktorý poznáme z 3G verzie iPadu.

Lenovo-Sisley-1
Zadná strana sa podobá 3G iPadu. Sisley neponúka „bradavicu“ – svetapple.sk

Tenkosť a „bradavica“

Aj napriek tomu, že smartfón zatiaľ nebol predstavený, dnes už vieme, že jeho hrúbka bude na chlp rovnaká, ako v prípade iPhone 6. Konkrétne 6,9 mm, čím sa radí medzi najtenšie smartfóny na trhu. A čo fotoaparát? No, zdá sa, že inžinieri z Lenova našli spôsob, ako vtesnať 13 mMPx fotoaparát do šasi zariadenia, a tak sa na Sisley neobjaví žiaden dizajnérsky prešľap, ako v prípade iPhonu 6/ 6 Plus!

 Spodná strana

Pokiaľ ste si mysleli, že sa na iPhone podobá len zadná strana, mýlite sa. Najväčšia podoba vzniká na spodnej strane, kde sa nachádza mirofón a reproduktor. Tú totiž bežný smrteľník len veľmi ťažko rozozná od originálnej šestky. Na naše prekvapenie sme sa aj my nachytali, pretože sme si neuvedomili, že iPhone 6 má len jeden rad dierok pre reproduktor a len jednu jedinú dierku pre mikrofón!

Lenovo-Sisley-leak_2
Lenovo sa zrejme nebojí „experimentovať“ – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.