Prednedávnom sme vás informovali, že LG ukázalo svoje hodinky v novom teasery spoločnosti. Aj napriek tomu, že sme z neho nemohli zachytiť príliš veľa, predsa sa nám podarilo odhaliť niekoľko detailov. Dnes vám však prinášame oficiálne parametre a funkcie týchto hodiniek! 

LG G Watch R

Podľa prvých informácií, ktoré zatiaľ spoločnosť zverejnila, vieme že nové hodinky od spoločnosti LG ponúknu 1,3″ dotykový OLED displej s vysokým rozlíšením. Tu sa však podarilo zachovať celú plochu kruhu displeja, nie ako u konkurenčnej Motorolly, ktorá ma na spodku mŕtvy bod, ktorý údajne vznikol na úkor skrytých senzorov.

compare
LG na rozdiel od Motorolly ponúkne celú kruhovú plochu displeja – svetapple.sk

Dizajn

Spoločnosti LG sa dizajn svojich hodiniek naozaj podaril. Na prvých fotografiách dokonca vyzerajú na nerozoznanie od klasických hodiniek. Zvyšok tela hodiniek vyzerá taktiež skvele. Za pozornosť stoja aj farebné kombinácie hodiniek či voliteľnosť medzi veľkým množstvom ciferníkov.

lg_g_watch_r1
Hodinky od LG sú naozaj skvelé – svetapple.sk

HW

Aj napriek tomu, že ide o hodinky, spoločnosť sa o ich výkon zdá sa dobre postarala a tak v ich srdci pradie procesor Qalcomm Snapdragon 400, ktorý je taktovaný na 1,2 Ghz. O operačnú pamäť sa stará presne 512 Mb a kapacita batérie v hodinkách je 410 mAh. Na hodinkách si budete môcť vymeniť aj rámik, ktorého šírka je 22 mm. Operačný systém bude Android Wear. Čo sa týka senzorov, ani v tejto oblasti hodinky nezaostávajú zakonkurenciou. Nájdeme tu: gyroskop, akcelerometer, PPG, kompas či barometer.

Hodinky sa začnú predávať až v 4. štvrťroku budúceho roka a spoločnosť zatiaľ neoznámila ich cenu.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 5 majú o čosi lepšiu výdrž batérie ako Series 4. Všetko aj napriek stále spustenému displeju.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.