Spoločnosť Google zdokonaľuje svoje mapové služby v podstate neustále a svoje možnosti posúva stále ďalej a ďalej. Nie je to tak dávno, čo po Slovensku či Česku jazdili autá s obrovskou guľou na streche, ktoré skúmali okolie a mapovali ulice pre službu Street View. Na niektorých miestach podobné vozidlá jazdia aj dnes, no Google už do služieb vysiela aj svoje špeciálne lode, ktoré mapujú známe jazerá!

Loch Ness

Google to zobral s detailným mapovaním vážne a rozhodol sa, že zmapuje známe britské jazero. Pokiaľ ste počuli niekedy príbehy o Lochnesskej príšere, tak určite viete, o ktoré jazero ide. Práve tu žila (či možno ešte žije) podľa mnohých obávaná Loch Nesská príšera. Avšak, pokiaľ tu aj niekedy bola, už pravdepodobne skonala, pretože sa dlho neukázala. Dokonca tak dlho, že sa ani spoločnosť Google nebála na vody tohto jazera poslať svoje lode spolu s profesionálnymi výskumníkmi spoločnosti. Pozrite si slávne jazero na Street View.

Prečítajte si tiež  Motorola začala predávať svoje inteligentné hodinky!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.