Používate Ulož.to? Máme pre vás nové informácie, ktoré vás pravdepodobne nepotešia. Ako upozornil český portál zive.cz, internetová stránka prestala používať svoj pôvodný vyhľadávač a spolieha sa na úplne iné riešenia. Dôvodom sú nové zákony z dielne EÚ.

Česká republika totiž nedávno dokončila implementáciu novej európskej smernice o autorskom práve, ktorá bola ešte v decembri 2022 zaradená do Zbierky zákonov. Novela je účinná od 5. januára 2023 a dotýka sa aj webov, medzi ktoré patrí Ulož.to.

„Teraz je k dispozícii viac vyhľadávačov. V poli vyhľadávania vyberte ikonu z ponuky a vyberte vyhľadávač, ktorý vám najviac vyhovuje. Táto zmena reaguje na zmeny v európskej legislatíve a už nie je možné vrátiť sa k pôvodnému vyhľadávaču.“ Píše sa v malej kolónke na webe.

Ako dopĺňa Zive.cz, prevádzkovateľ internetovej stránky Ulož.to sa domnieva, že česká transpozícia euroúnijnej smernice nie je kvalitná a obmedzuje slobodu na internete. Každopádne však musel prijať zmeny, ktoré nie sú ideálne.

Po novom si môžete vybrať zo štyroch vyhľadávačov. Nie je to však ideálne

Ulož.to
Zdroj: Ulož.to

Pokiaľ si otvoríte Ulož.to, po novom si môžete vybrať zo štyroch samostatných vyhľadávačov. Ide o islandské Gozo ale aj Google, Zoznam či Bing.

Konkrétny vyhľadávač nastavíte tak, že kliknete na jeho ikonu vo vyhľadávacom poli.

Ulož.to
Zdroj: Ulož.to

Komunita používateľov okamžite upozornila na to, že nový spôsob vyhľadávania už zďaleka nie je taký prehľadný, ako ten starý.

Ak si navyše vyberiete Google, Seznam alebo Bing, pri konkrétnych súboroch sa nenachádzajú skoro žiadne podrobnosti ale maximálne ich názov. Ide teda o obrovskú zmenu, ktorá môže webovej službe uškodiť. Z nášho testovania nám najlepšie vyšlo práve Gozo.

 Ulož.to / Gozo
Zdroj: Ulož.to / Gozo

Veď pozrite si to koniec koncov sami a dajte nám vedieť do komentára, čo si o zmene myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple chystá 12" iPad Pro. Doraziť má s trojicou fotoaparátov a výkonným procesorom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -