Na našom webe sa ešte dávnejšie objavil jeden smartfón, ktorý sme považovali za čínsky iPhone 6. Šlo konkrétne o Meizu MX4, ktorý ponúkal ozaj obrovský výkon, kvalitný fotoaparát, či displej. V stajniach tejto čínskej spoločnosti však stále chýbalo zariadenie, ktoré by bolo schopné konkurovať väčšiemu iPhonu 6 Plus. Teda až do teraz! Predstavujeme vám Meizu MX4 Pro!

Veľkosť

Nový smartfón sa nevyznačuje práve tenkým telom. 9 mm je v dnešnej dobe naozaj relatívne dosť, no stále je to ideálna hrúbka. Jednak sa to kladne podpíše na manipulácií so zariadením, ale aj na výdrži batérie, ktorá môže byť väčšia. Na výšku meria tento phablet 150,1 mm a na šírku 77 mm. Vďaka plastovému telu váži dokonca iba 158 g, čo je ešte menej, ako iPhone 6 Plus!

mmmmmmmm

Displej

Pokiaľ ste očakávali, že v Číne ušetria na displeji, pravdepodobne ste sa mýlili. Meizu totiž ponúkne naozaj len to najlepšie z najlepšieho. V 5,5″ uhlopriečke je totiž schovaných až 1536×2560 pixelov, čo znamená, že ich hustota na palec je presne 546 ppi. iPhone 6 Plus má „len“ 401 ppi. Zaujímavý je tiež údaj o tom, že displej zaberá 76,5% prednej plochy. Bočné rámiky sú totiž zoštíhlené a 2,8 mm.

mm

Výkon

Pod kapotou pradie čipset Exynos 5430, ktorý sa skladá zo štyroch 2,0 Ghz Cortex-A15 jadier a štyroch Cortex-A7 jadier, pracujúcich na frekvencií 1,7 Ghz. O grafiku sa tu postará Mali T628 MP6. Operačná pamäť má kapacitu 3GB. Batéria v zariadení má naozaj väčšiu kapacitu, ako v iPhone 6 Plus. Ide konkrétne o 3335 mAh.

mmm

Foto a video

Pri kúpe telefónu v dnešnej dobe nerozhoduje už iba jeho výkon, ale aj kvalita záberov či videí, ktoré je schopný pomocou svojho objektívu zachytiť. Tu sa skrýva konkrétne 20,7 Mpx čip od spoločnosti Sony, ktorý ponúka slnečnú clonu F/2.2. Automaticky vám zaostrí už za 0,3 sekundy a pokiaľ bude treba natočiť nejaké video, jeho 4K kvalita je samozrejmosťou.

mmmmmm

mTouch

Senzor odtlačkov prstov v smartfóne je v dnešnej dobe už samozrejmosť, a tak nesmie v žiadnom High-Ende chýbať. Meizu si vyvinulo svoj vlastný snímač, ktorý nazvalo mTouch. Ten je váš odtlačok schopný nasnímať už za 0,5 sekundy a disponuje citlivosťou snímača až na úrovni 508 ppi, čo znamená, že by nemal byť problém ani s mokrými či namastenými prstami.

mmmmmmmmm

Cena

Toto zariadenie má patriť medzi najlepšie smartfóny na čínskom trhu. Jeho prednosťou však bude naozaj solídna cena. 410 $, čo je v porovnaní s juhokórejskou či americkou spoločnosťou naozaj veľmi príjemné číslo. Zatiaľ sa však nevie, či sa Meizu MX4 dostane aj za hranice čínskeho trhu.

mmmm

Čo hovoríte vy na čínsky iPhone 6 Plus? 🙂

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.