Už dlhšie sa diskutuje o tom, že Facebook má v pláne oddeliť Messenger od svojho webu. Na mobilných platformách už je to realitou, kedže na zobrazenie správ musíte mať samostatnú aplikáciu. Prednedávnom svojou aktualizáciou pridal nové funkcie a aplikácie tretích strán, kde ako príklad na nové služby môže byť sledovanie balíčkov, posielanie peňazí a podobne….No teraz prichádza aj so samostatnou webovou stránkou!

Má vlastnú webovú adresu !

Facebook počas svojej vývojárskej konferencie F8, predstavil novú platformu pre Messenger, ktorá vývojárom umožňuje doň integrovať svoje služby. No teraz spustil aj vlastný a samostatný web → messenger.com. Toto nám naznačuje, že Facebook chystá zmeny do budúcna v používaní chatu. Je ale otázne, či ľudia budú mať potom dôvod používať vôbec stránku www.facebook.com keďže dnes už väčšina ľudí používa Messenger a Facebook v mobile nemajú ani nainštalovaný.

 Snímka

Vzhľad

Táto stránka je ešte takpovediac „holá“. Nedajú sa tu upravovať takmer žiadne nastavenia. Celkový dizajn je jednoduchý a veľmi podobný tomu mobilnému. Na ľavej strane sa nachádzajú ľudia, s ktorými si píšeme, v strede je konverzácia a na pravej strane sa nachádza panel, ktorý informuje o človeku s ktorým máme otvorený chat. Predpokladá sa že Facebook na tejto stránke zapracuje a už čoskoro sa dočkáme plnohodnotnej webovej stránky.

Snímka1

Ako sa prihlásiť ?

Prihlásenie sa na túto webovú stránku ešte ale „oficiálne“ nefunguje, pretože služba je momentálne len v testovaní. Dátum, kedy stránka začne fungovať takpovediac naplno, zatiaľ nie je známy. Pre tých, ktorí by si túto službu radi otestovali, máme tip. Stačí keď kliknete na tento link, ktorý Vás presmeruje na prihlasovaciu adresu. Následne sa prihlásite pomocou svojho facebook účtu. Toto ale nemusí fungovať každému, keďže je to stále len „beta verzia“. Uvidíme aké vylepšenia Messenger prinesie a samozrejme vás budeme informovať.

Prečítajte si tiež  Messenger oznamuje smutnú správu. Na Apple Watch končí jeho podpora
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk