Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Meta (pôvodný Facebook) verí v budúcnosť rozšírenej a virtuálnej reality. Aj preto vytvorila vlastný „Metaverse„, ktorý by mal byť akousi revolúciou vo virtuálnych stretnutiach či zábave. A aj keď je to dobrý nápad, jeho prevedenie nie je podľa portálu Futurism práve ideálne. Nepáči sa najmä používateľom.

Mark Zuckerberg počas včerajšieho večera zverejnil na svojom Facebooku príspevok, ktorý mal byť snímkou obrazovky z hry Horizon Worlds, ktorú aktuálne pripravuje jeho spoločnosť Meta.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Jej účelom je to, aby sa mohli ľudia stretávať aj vo virtuálnom svete bez akýchkoľvek obmedzení. Novinka bola zatiaľ vydaná len na trhoch vo Francúzsku a Španielsku, no netrvalo dlho, kým sa z nej začali vysmievať ľudia po celom svete.

Ľudia sa zo Zuckerbergovho Metaverse smejú 

Prakticky okamžite sa začali objavovať reakcie, ktoré zdôrazňovali, že dizajn nového virtuálneho sveta je dosť nedokonalý. Na snímke obrazovky sa nachádza Zuckerbergov avatar, ktorý vyzerá skutočne jednoducho a pomerne dosť lacno. Platí to najmä v situácii, keď sa človek zameria na detaily. Takto by virtuálny svet zrejme vyzerať nemal.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Kritiku si však vyslúžilo aj prostredie, v ktorom bol avatar odfotený. Sami môžete vidieť, že ide o riedku, či miestami až „smutnú“ krajinu, na ktorej sa nachádza nie príliš vydarený model francúzskej Eiffelovej veže a španielskej katedrály Tibidabo. Celé to skrátka pôsobí, ako by sme hrali hru spred pätnástich rokov. S týmto tvrdením zrejme nepreháňame.

Hra nevyzerá presvedčivo ani keď jej odpustíme 

Aby sme však iba nekritizovali, objektívne treba skonštatovať, že grafika virtuálneho sveta nebýva vždy vhodne prenášaná na displeje, ktoré nie sú na to určené.

Na strane druhej si ale myslíme, že by nás takto spracovaná hra nepresvedčila, ani keby vyzerala o 50 % lepšie. Nechajme sa prekvapiť, aké budú ďalšie reakcie a napíšte nám do komentára, ako sa tento virtuálny svet pozdáva vám.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -