Len prednedávnom predstavil Microsoft svoje tablety Surface Pro 3, ktoré, akouviedol na základe veľmi podobnej konfigurácie, môžu konkurovať Macbooku Air. Dnes sa však objavil jeden problém, s ktorým pravdepodobne Microsoft nepočítal!

Výkonný hardware, výkonné chladenie

Aj napriek tomu, že moderné procesory, určené pre tablety sa navrhujú tak, aby ich nebolo potrebné chladiť, predsa len platí staré dobré, výkonný hardware, výkonné chladenie. Toto totiž platí minimálne pri počítačoch, ktoré neraz ponúkajú viacero ventilátorov. Azda najväčším konkurentom Microsoftu Surface Pro 3, je jednoznačne MacBook Air, ktorý musel mať taktiež veľmi upravený HW na úkor dizajnu, používatelia sa však na nadmernú teplotu zariadenia či prípadne vypadávanie systému nesťažujú. Zdá sa, že Microsoft to až tak dokonale nezvládol a teraz má problémy.

MacBook-Air-Retina-Release
Chladenie MacBooku Air je omnoho efektívnejšie ako to od Microsoftu – svetapple.sk

Nekupujte i7

Aj napriek tomu, že sa Microsoft chváli skvelými parametram, jeho tabletu práve  najsilnejšia konfigurácia, v ktorej nájdeme Intel Core i7, je kameňom úrazu. Používatelia sa totiž sťažujú, že im ich Surface Pro neustále zamŕza, či sa vypína na úkor zlého chladenia. Pri vysokých teplotách, kedy už jeho procesor doslova „hučí“ sa totiž tablet automaticky vypne a na jeho 13″ displeji sa zobrazí ikonka prehriatia. Potom musia počkať, kým zmizne a až následne ho môžu používať. Najväčším problémom je hádam to, že sa tak nestáva pri náročných renderoch videí či úprave obrázkov s veľkými parametrami vo Photoshope. K prehriatu dochádza pri absolútne banálnych procesoch ako písaní, či spúšťaní niektorých aplikácií, alebo hier, ktoré boli optimalizované tak, aby ich zvládli aj jednoduchšie mobilné ARM procesory.

m
Problém sa vyskytuje pri verziách s najvýkonnejším procesorom, Intel Core i7 – svetapple.sk

Reklamácie

Na tieto problémy upozornili jeho používatelia, ktorí jednoducho tvrdia, že tablet sa absolútne nedá používať. Pri týchto problémoch ho posielali na reklamácie, no vraj ani to nepomohlo. Jeden z nich dokonca tvrdil, že momentálne má už štvrtý kus, no ani ten nefunguje. Zaujímavosťou je hádam to, že všetky jeho Surface Pro pochádzali zo sérií 1428 a 1429, čo len potvrdzuje to, že problém je pri všetkých rovnaký. Niektorí používatelia sa tiež sťažujú na extrémne rýchle vybíjanie tabletu s touto konfiguráciou, či dokonca zdeformovaný zadný kryt, ktorý malo spôsobiť údajne chybné chladenie. Uvidíme teda, ako Microsoft na problém zareaguje a hlavne to, ako ho bude riešiť. O všetkom vás samozrejme budeme  informovať.

SurfacePro101
Správy zatiaľ naznačujú to, že problém nastáva len pri najväčšej konfigurácií – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -