Podľa nových a veľmi zaujímavých informácií, ktoré dnes priniesol zahraničný portál The Elec uzavrela spoločnosť Apple s juhokórejským Samsungom ďalší kontrakt na produkciu zobrazovacích jednotiek. Tentokrát je ale trochu neštandardný.

Jeden z najväčších výrobcov displejov na svete má začať pripravovať výrobné linky pre OLED panely, ktoré sa budú nachádzať v novom MacBooku Pro určenom pre rok 2022. V súčasnosti Samsung Display (dcérska spoločnosť Samsungu) zahájil iba počiatočný vývoj výrobného procesu, takže sa to netýka počítačov, ktoré by mali byť predstavené pravdepodobne už medzi septembrom a novembrom 2021, ale až ich nástupcov.

Apple by malo chystať okrem 16″ MacBooku Pro aj väčšiu, až 17″ verziu, ktorá bude disponovať špičkovým zobrazením. OLED displeja sa podľa správy na budúci rok dočká aj 10,9″ iPad Air 5. alebo 6. generácie, ktorý sa v súčasnosti spolieha len na LCD panel so 60 Hz obnovovacou frekvenciou.

Informáciu treba brať s rezervou 

Apple v súčasnosti používať OLED displeje v iPhone, Apple Watch a Touch Bare, nachádzajúcom sa v MacBooku Pro 13″ a 16″. Použitie v samostatných obrazovkách pre MacBook Pro by mohlo byť zaujímavé, no treba si uvedomiť, že toto riešenie prináša aj radu rizík ako napríklad prílišné vypaľovanie pixelov alebo tvorba duchov.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Air s Mini-LED obrazovkou dorazí budúci rok

Aj preto nie je jasné, do akej miery je informácia z portálu The Elec pravdivá. Ten sa však odvoláva na svoje dobre informované zdroje z dodávateľských reťazcov…

Ak by bolo podľa nás, spoločnosť Apple by pre MacBook nechystala OLED displej ale mini-LED displej, ktorý už používa v iPade Pro 12,9 (poslednej generácie) a postupne by sa mal vyskytnúť aj v ďalšej generácií MacBooku Pro 14″ a 16″ (2021).

Prepojenie obrovského množstva mini-LED diód a LCD panelu je skrátka spoľahlivejšie, než samostatné použitie OLED displeja. Čo si o tom myslíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.