Pokiaľ už dlhšiu dobu sledujete náš web, určite vám neuniklo to, že Samsung nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa pomocou reklám pokúša zosmiešňovať Apple. Veľmi podobným „provokatérom“ je aj spoločnosť Microsoft, ktorá sa snaží presadiť Surface Pro 3 pred Macbookom Air.

Unikla pointa

Pokiaľ tieto reklamy poznáte, pravdepodobne vás tá nová ničím neprekvapí. Vlastne je úplne rovnaká, ako všetky ostatné až na ten detail, že sa blížia Vianoce, a tak dostala Vianočný motív. No a o čo tam vlastne ide? Microsoft ponúka svoj Surface Pro a predstavuje ho ako dotykový laptop. V reklame sa vlastne snaží ukázať všetky funkcie, ktoré má Surface a nemá Macbook. Zaujímavé je však to, že táto reklama porovnáva viacmenej tablet s počítačom. Predstavte si pracovať na zariadení od Microsoftu s tým, že ho máte položený na kolenách. Je to naozaj nepraktické riešenie. Otázne je teda už len to, či si Microsoft podobnými reklamami pomáha alebo skôr pohoršuje. Príde nám to totiž pomerne trápne! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.