Microsoft ide s dobou a dnes v noci sa pridal k spoločnostiam, ktoré už majú na konte inteligentné hodinky či  fitness náramky. Spolu s nimi sa objavila v iTunes AppStore aj aplikácia Microsoft Health, ktorá by mala fungovať podobne, ako tá od Apple. Žiaľ musíme uznať, že síce nie po tej dizajnovej, no po technickej stránke je tento Fitness náramok omnoho lepší ako Apple Watch!

Predaj

Aj napriek tomu, že sme to možno nečakali, Microsoft vstúpil na trh s inteligentnými hodinkami či fitness náramkami. Zdá sa, že spoločnosť na nič nečakala a aj keď náramok predstavila len včera, už dnes sa dá zakúpiť v Microsoft kamenných či online obchodoch. Zatiaľ ho však bolo vyrobené len malé množstvo, čo sa podpísalo na tom, že zo začiatku bude dostupný len v USA!

screen800x500

Čo ponúka Microsoft Band?

No, rovno vám povieme, že dizajnom pravdepodobne neohúri, ten je naozaj všedný a pokiaľ by nesvietil displej ani by ste si pravdepodobne nevšimli, že sa jedná o fitness náramok. Z to ohúri ohromným množstvom senzorov, ktorými predbieha konkurenciu. Finálny počet je 10 a náramok vám pomocou nich bude vedieť zmerať takmer všetko. Dokonca aj stres keďže sa v ňom nachádza UV senzor, ktorý sleduje vystavenie voči slnku a galvanickú reakciu pokožky!

band

Cena

Tieto hodinky sú naozaj „nadupané“ a možno by ste očakávali, že si za ne Microsoft vypýta naozaj mastné peniaze. Tu si však Microsoft ustrážil aj cenu a hodinky bude ponúkať za „ľudových“ 200 $ čo je vzhľadom na funkcie relatívne slušná cenovka!

Musíme teda uznať, že Microsoft naozaj zapracoval na svojom fitness náramku, no či s ním zažije aj úspech, je veľmi otázne. Predsa len je konkurencia je veľmi silná, takže bude zaujímavé sledovať, ako sa uchytí na trhu! 🙂

screen800x500 (1)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.