Vizionár Elon Musk sa na našej stránke objavuje pomerne často. Dôvodom je hlavne to, že ide o naozaj kreatívne muža, ktorý za niečo vyše štyridsať rokov svojho života stihol spraviť naozaj ohromné množstvo projektov, venovaných práve nám. Na konte jeho spoločností nájdeme napríklad automobilovú značku Tesla, či vesmírny projekt SpaceX, no a čoskoro príde ďalší úžasný projekt!

Projekt mikrodružíc

Elon Musk by mal už onedlho prísť so svojim novým projektom, vďaka ktorému by mohol byť dostupný internet celosvetovo. Je to jednoduché, do vesmíru alebo lepšie povedané do atmosféry by malo byť vypustených niekoľko stoviek „mikro“ družíc, ktoré by sa starali o túto službu. Samotný inovátor dnes potvrdil formou svojho Twitterového účtu, že za 2 či 3 mesiace oficiálne oznámi práce na vývoji svojich mikrodružíc, ktoré sa budú vznášať vysoko nad zemským povrchom a budú postavené v špeciálnych formáciách, ktoré zaručia celosvetový dosah internetového pripojenia! Na účet mu okamžite prišla aj otázka, či pôjde o neobmedzený, bezplatný internet. Elon odpovedal, že pôjde o neobmedzený internet za veľmi nízku cenu.

Google má tiež svoje plány!

So satelitmi na obežnej dráhe má svoje plány aj gigant Google. Ten však nechce vypustiť mikrodružice ale naopak balóny, ktoré budú taktiež zabezpečovať celosvetový dosah internetu.

- Reklama -

Google

Správa z WSJ

Nakoniec pridávame jednu správu zo serveru WSJ, ktorú však už WSJ stiahlo. V nej bolo totiž spomenuté, že Elon Musk pracuje na projekte mikrodružíc spolu s bývalým zamestnanom spoločnosti Google, Georgom Wilerom, ktorý založil spoločnosť WorldVo Satellits . V samotnej správe bola spomenutá aj informácia o tom, že vesmírny projekt SpaceX pripravuje okolo 700 družíc s hmotnosťou približne 120 kg. Tak či tak, oficiálne stanovisko Elona Muska sa dozvieme až o 2 či 3 mesiace, kedy by nám mal prezradiť všetky potrebné informácie ohľadom svojho najnovšieho projektu!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.