Tesla CyberTruck je vozidlo, ktoré svojimi technológiami a hlavne futuristickým hranatým dizajnom aj štyri roky po oficiálnej premiére dokáže udivovať svet. Pomáha tomu aj CEO spoločnosti Elon Musk, ktorý často informuje o celkom zaujímavých skutočnostiach. Tá posledná vás možno posadí na zadok.

Ako informuje zahraničný portál Electrek, Elon Musk ešte v priebehu minulého roka zverejnil príspevok na sociálnej sieti Twitter, v ktorom tvrdil, že Tesla CyberTruck bude dostatočne odolná voči vode, aby mohla krátkodobo poslúžiť ako „čln“. Toto elektrické vozidlo malo byť podľa Muska schopné prebrodiť rieky, jazerá či dokonca plávať na mori, pokiaľ by nebolo príliš rozbúrené.

Novátor neskôr upresnil, že vozidlo by malo byť schopné prejsť zo Starbase na South Padre Island. V tomto prípade hovoríme o morskom prieplave s celkovou dĺžkou okolo 300 metrov. A to je vcelku obdivuhodné číslo.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Samozrejme marketing je jedna vec a realita potom vec druhá. Tesla si pre CyberTruck vytvorila záručné podmienky, ktoré automobilku chránia pred podobným poškodením vodou. Neznamená to však, že na to elektrický pick-up nie je stavaný.

Tesla CyberTruck má už teraz režim brodenia 

Tesla Cybertruck na ceste
Zdroj: Tesla

V jeho palubnom systéme sa totiž nachádza špeciálny režim „brodenie“, ktorý je schopný pretlakovať obrovskú batériu, aby zabránil tomu, že do nej natečie voda.

Tejto téme sa venoval aj Lars Moravy, šéf vývoja v Tesle, ktorý uviedol, že zadné dvere by malo byť možné na CyberTrucku odmontovať, aby sa sem dal pridať dodatočný elektromotor. Následne by mala byť schopná Tesla CyberTruck aj plávať a zároveň sa jednoducho pohybovať po vode. To ste asi nečakali, však?

Elon Musk ešte potvrdil, že Tesla pod jeho vedením plánuje pre CyberTruck vydať akýsi „mod package„, ktorý z neho urobí hybridnú loď. Tento balík by mal obsahovať lepšie tesnenie okolo dverí, aby vám do kabíny neprenikla voda. Bližšie podrobnosti však zatiaľ zverejnené neboli. Musíme si preto počkať.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Elon Musk zavádza nové predplatné pre X (Twitter): Pomôže vám upravovať príspevky a prehrávať obsah na pozadí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -