Pokiaľ máte radi minisérie na Netflixe, táto správa vás určite poteší. Platforma už onedlho sprístupní katastrofickú novinku s názvom The Days, ktorá bude mapovať príbeh jadrovej nehody v japonskej Fukušime, ku ktorej došlo pred dvanástimi rokmi. Téme sa venoval portál Bleedingcool

Podľa traileru pôjde o veľkého konkurenta pre seriál Černobyľ z roku 2019, ktorý bol oceňovaní nielen divákmi, ale aj kritikmi. Miniséria The Days bude dostupná už 1. júna 2023, takže od jej premiéry nás delí len niečo vyše dvoch týždňov.

Na základe dostupných informácií vieme, že celý dej sa bude točiť okolo siedmych dní, počas ktorých zasiahlo Japonsko silné tsunami, ktoré spôsobilo haváriu jadrovej elektrárne Fukushima Daiichi. Tá je po Černobyle označovaná za druhú najhoršiu, ku akej kedy došlo.

Miniséria sa bude pozerať na sled udalostí z troch odlišných pohľadov. Pôjde o vládnych predstaviteľov, korporátnych organizácie a hlavne tých, ktorí nasadzovali vlastné životy, aby minimalizovali škody a nebezpečenstvo spôsobené únikom radiácie. Snímka divákom priblíži, čo sa presne vo Fukušime stalo.

Hlavnou postavou bude herec Koji Yakusho, ktorý si zahrá úlohu hlavného inžiniera elektrárne Fukušima. Na režírovaní The Days sa podieľa aj Hideo Nakata, ktorý stojí za známym hororom Kruh.

Teraz sa postará o vytvorenie autentického hororového príbehu, ktorý bude odhaľovať neschopnosť vlády a korupciu korporácií, ktorých nedbanlivosť spôsobila, že nehoda dopadla oveľa horšie, ako sa predpokladalo.

V mini-sérii uvidíme obetavosť a hrdinstvo mužov, ktorí urobili všetko preto, aby pomohli zachrániť čo najviac ľudských životov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Kritici mu dali 99 % hodnotenie. Netflix má ďalší vydarený seriál, ktorý musíte vidieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -