Pokiaľ ste sa ešte nezapojili do Sčítania obyvateľov, domov a bytov, mali by ste to čo najskôr zmeniť. Zákonnú povinnosť si môžete splniť online, prostredníctvom jednoduchého formulára. Sami sme si to už vyskúšali a môžeme potvrdiť, že vám to nezaberie viac ako 10 minút.

Celá akcia bola spustená ešte 15. februára 2021 a po niečo vyše mesiaci sa stihlo sčítať zhruba 70% obyvateľov krajiny. V číslach sa bavíme celkovo o cca štyroch miliónoch občanoch.

Ku dnešnému dňu (19.3.2021) sa najviac darilo Žilinskému kraju, v ktorom je sčítaných cez 76% všetkých obyvateľov. Najhoršie je na tom zatiaľ košický kraj s celkovým počtom sčítaných na úrovni 63%. Viac nájdete na stránke venujúcej sa priebehu sčítania.

Oficiálny web scitanie.sk zverejnil tak isto aj štatistiky, ktoré sa venujú TOP mestám nad 10 000 obyvateľov. V tomto smere sa najviac darí Dolnému Kubínu v Žilinskom kraji, ktorý eviduje viac ako 74% sčítaných (ku 15.3.2021).

Zdroj: scitanie.sk

V Bratislavskom kraji vedie Senec – 72,7% sčítaných, v Trnavskom kraji Senica – 70,7% sčítaných, v Trenčianskom kraji Prievidza – 70,8% sčítaných, v Nitrianskom kraji Šaľa – 71,8% sčítaných, v Banskobystrickom kraji Zvolen – 69,5% sčítaných, v Prešovskom kraji Poprad – 71,3% sčítaných a v Košickom kraji Spišská Nová Ves so 68,6% sčítaných obyvateľov.

Na záver už iba doplníme, že príležitosť na vyplnenie formulára máte najneskôr do 31.3.2021. Pokiaľ máte chvíľku času, určite s tým neváhajte a nenechávajte si to na poslednú chvíľu. Viac informácii nájdete na stránke scitanie.sk alebo v našom článku.

Prečítajte si tiež  AirTag vám môže zachrániť tisícky eur. Takto dokáže lokalizovať batožinu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -