Koniec roka 2023 priniesol viaceré prekvapenia, medzi ktorými nechýbalo ani odhalenie vynovenej hernej konzoly PlayStation 5, ku ktorej sa hodí príznačný názov Slim. Táto novinka priniesla omnoho kompaktnejší dizajn a taktiež jednu zásadnú zmenu. Konzola je tesne pred Vianocami dostupná aj na Slovensku a kúpite ju za dobrú cenu.

V Sony sa zrejme zamysleli nad tým, ako vyriešiť problém s PS5, ktorý sa týkal digitálnej verzie a klasickej verzie s Blu-Ray mechanikou. Predstavili preto PlayStation 5 (Slim), ktoré má univerzálnejšie rozmery a prepracovaný dizajn. V spodnej časti hlavného tela sa skrýva odnímateľný plastový panel, do ktorého sa dá napojiť mechanika v prípade, že ju vaša konzola nemá. Doteraz nič podobné nebolo možné.

Ak si teda zaobstaráte základnú digitálnu edíciu, zaplatíte za ňu iba 449,99 € s tým, že ak vám bude neskôr chýbať Blu-Ray mechanika, pretože vás prestane baviť zdĺhavo sťahovať hry z internetu a hlavne za ne platiť plné čiastky (nedajú sa použiť hry z druhej ruky), Blu-Ray mechaniku si jednoducho dodatočne zaobstaráte za cenu 119,99 €.

PlayStation 5
Zdroj: Sony

Rovnako je tu však možnosť nákupu aj plnohodnotnej verzie PlayStation 5 (Slim), v rámci ktorej už máte mechaniku nainštalovanú v konzole a nemusíte nič dokupovať. Cena takéhoto balíka je iba 549,99 €, čo je vlastne veľmi pozitívne. Ide totiž o úplne rovnakú čiastku, akú by ste zaplatili za doterajšiu verziu hernej konzoly bez zliav.

Druhým dychom tiež treba dodať, že aj ne(slim) model sa nachádza stále v predaji, no to čo na ňom v porovnaní s novšou verziou ušetríte je relatívne zanedbateľné. Navyše novinka má okrem kompaktnejších rozmerov aj výhodu v SSD úložisku, hoci po stránke výkonu procesora, alebo grafiky sa prakticky nič nezmenilo.

PlayStation 5
Zdroj: Sony

PlayStation 5 (Slim) sa už nespolieha na 825 GB SSD úložisko, ale po novom má až 1 TB, vďaka čomu si sem môžete uložiť viac hier, alebo akéhokoľvek iného obsahu. Pokiaľ teda pre niekoho hľadáte vhodný vianočný darček, práve PlayStation 5 (Slim) ho určite poteší. Na prvé zľavy si však budeme musieť počkať zrejme ešte niekoľko mesiacov.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kúpte si Apple Watch Series 8 za extrémne výhodnú cenu: Obľúbené hodinky sú v obrovskej zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -