V dnešnej dobe sa pomerne dosť intenzívne a hlavne dosť rýchlo rozrástli špeciálne helikoptéry na ovládanie, ktoré všeobecne nazývame aj ako drony. Pozri sa, čo dokázal urobiť Intel so 100 takýmito helikoptérami, nádhera!

Nádhera, takto tancuje 100 dronov!

Drony majú vo svete skutočne obrovskú využiteľnosť, dajú sa použiť poväčšine na natáčanie či fotenie rôznych hudobných či iných podujatí, profesionálne natáčanie klipov filmov či napríklad aj na záchranné služby, aj keď to je skôr hudba budúcnosti ako súčasnosti.

- Reklama -

Na svete ich máme už nejaký ten piatok, ale až v posledných rokoch začala byť ich technológia natoľko lacná, aby si ich mohli dovoliť napríklad aj bežní ľudia na Slovensku ( Cena za základný model DJI Phantom 3 Standard – DJI0326 sa momentálne pohybuje medzi (Zdroj: Heureka.sk, ) ). Ich hlavná výhoda je to, že vo vzduchu vydržia naozaj dlho a môžu si na seba zobrať aj náklad ako napríklad kameru, balíček s drogami či tiež LED osvetlenie aby ich bolo vidieť v tme.

Práve toto využila marketingové oddelenie spoločnosti Intel, ktorá sa najnovšie práve vďaka dronom postarala o ozajstnú šou na nočnej oblohe v sprievode opery. Chalani z marketingu zobrali 100 dronov, ktoré osvetlili, naprogramovali a vypustili na oblohu. Týchto 100 dronov následne začalo tancovať do rytmu opery, ktorá hrala pod nimi a podarilo sa im vytvoriť aj logo spoločnosti Intel. Tomuto hovoríme ozajstná šou 21. storočia, takto by sa mala propagovať technológia!

Intel - svetapple.sk

Okrem toho, že vďaka tomuto vystúpeniu dostal Intel výbornú reklamu a taktiež marketingové oddelenie spoločnosti určite nejednu pochvalu, chalani dokázali aj niečo iné. Dokázali vytvoriť nový svetový rekord v najväčšom počte dronov vo vzduchu naraz. Tento nádherný kúsok bol teda zapísaný aj do Guinessovej knihy rekordov, no myslíme si, že akonáhle ho uvidíš, potvrdíš, že si tento zápis odôvodnene zaslúžil.

Len tak mimochodom, drony dokážu robiť aj iné veci ako napríklad tancovať. Okrem vyššie spomenutých vecí nás napadol aj dávnejší článok, ktorý píše o dronovi, ktorý venčí psa. Tieto helikoptéry teda budú môcť robiť aj veci, ktoré by sme mali robiť my, no jednoducho sme na ne príliš leniví, aj keď venčenie psa častokrát prospeje viac majiteľovi ako zvieratku. Ach tá moderná doba…

https://youtu.be/teQwViKMnxw

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.