Každý z nás už narazil na vtipy, ktoré sa týkali legendárneho Fiatu Multipla. Talianskí dizajnéri sa v deväťdesiatych rokoch minulého storočia poriadne vybláznili a predstavili vozidlo s mimoriadne zvláštnym a futuristickým dizajnom. Aby sme však Multiplu len nehanili, v skutočnosti šlo o veľmi prakticky navrhnuté vozidlo.

Ako informuje ruský server RBC, Moskovská polytechnická univerzita (MAMI) sa rozhodla, že vytvorí dostupný elektromobil, ktorý bude maximálne jednoduchý. Napokon sa im to evidentne podarilo a vďaka svojmu unikátnemu dizajnu obletel celý svet. Paradoxne však nie preto, aký je pekný, ale naopak, aký je škaredý.

Dizajn je síce subjektívna vec, no veľká oblá krabica s okrúhlymi svetlami skutočne nevyzerá, ako by pochádzala z tohto storočia. Skôr niekedy z čias, kedy bol predstavený aj vyššie spomínaný Fiat Multipla.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Sériová výroba vozidla je naplánovaná na rok 2025 v závode spoločnosti Avtotor. Predtým spoločnosť Avtotor vyrábala vozidlá pre automobilky BMW, KIA a Hyundai.

najškaredšie auto sveta
Zdroj: Avtotor / Kamaz

Podľa správy majú byť všetky hlavné komponenty elektromobilu, medzi ktoré patrí motor, menič, riadiace jednotky či batérie navrhnuté a vyrobené výhradne v Rusku. Vozidlo by malo byť vo finále kompaktné a cenovo dostupné.

Jeho veľkou výhodou bude to, že batériu si bude môcť zákazník prenajať a nie kupovať spolu s vozidlom, čím sa znížia aj náklady na produkciu. To isté by potom malo platiť o karosérii, ktorá si údajne nebude vyžadovať drahé technológie na výrobu.

A pokiaľ neveríte tomu, že toto vozidlo bude skutočne k dispozícii na predaj, už v tejto chvíli sa pracuje na prvých piatich predsériových vozidlách, ktoré budú určené na certifikáciu na budúci rok.

Rovnako je tiež možné, že toto vozidlo napokon nebude vyzerať tak, ako na fotkách, ktoré obleteli celý svet.

Zdroj: Avtotor / Kamaz

Avotor tvrdí, že ide len o „Mulu“ a teda platformu, ktorá slúži na testovanie elektrických komponentov, v tomto prípade pochádzajúcich výhradne z ruskej výroby. Každopádne dizajn, s ktorým bolo vozidlo predstavené vyzerá viac, ako zvláštne. Čo poviete?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -