Drony sú jedným z fenoménov tejto doby, ktorý uľahčuje život mnohým filmárom aby natočili špičkové zábery aj bez použitia ťažkej techniky. Využitie týchto malých helikoptér je naozaj všestranné a už dnes existujú projekty ako napríklad Amazon Prime Air, kde by vám mal dron zaručiť zásielku pred dvere už za 30 minút. NASA by chcela drony využiť aj na Marse!

Marťanské vozidlá by mohli nahradiť drony

Po Marse či Mesiaci už jazdilo niekoľko vozidiel, ktorých vývoj bol príliš nákladný a rovnaký problém nastával aj v prípade hmotnosti vozidiel, keďže ich bolo treba na danú planétu, prípadne mesiac aj nejako dostať. Dnes je asi najznámejším „marťanským vozidlom“ Curiozity, ktoré NASA vypustila ešte v roku 2012 a od tej doby už dokázal prejsť 8,6 km. Toto vozidlo prináša kameru, no jej výhľad nie je ideálny a práve preto by sa hodilo niečo lepšie. Riešením by mohli byť práve drony, ktorých váha by bola len niečo vyše jedného kila a rozpätie krídiel zase 1,1 m. Išlo by teda o pomerne spratné helikoptéry, ktoré by mohli ľuďom priniesť opäť o niečo viac poznatkov o dianí na Marse vďaka tomu, že by mohli zaznamenávať omnoho kvalitnejšie video. Podobný dron samozrejme ostáva ako projekt, ktorý by však mala NASA už čoskoro realizovať!

Na obrázku môžte vidieť, koľko prešli dané vozidlá na Marse a na Mesiaci za celú dobu svojej existencie. Curiozity ale aj Opportutity stále brázdia Marsom! - svetapple.sk
Na obrázku môžte vidieť, koľko prešli dané vozidlá na Marse a na Mesiaci za celú dobu svojej existencie. Curiozity ale aj Opportutity stále brázdia Marsom! – svetapple.sk

 

Prečítajte si tiež  NAŽIVO: Sledujte štart vesmírnej lode Crew Dragon a rakety Falcon 9 s ľudskou posádkou.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.