Dron je zariadenie, ktoré môžete využívať prakticky v každom ročnom období. Za pomoci kvadrokoptéry zachytáte svoje zážitky z úplne inej perspektívy a veríme, že sa pri tom aj veľmi dobre zabavíte. Ak chcete získať kompaktný a po technickej stránke veľmi vydarený dron, DJI Mini 3 na vás čaká za fantastickú cenu. Ak ste s dronom nikdy nelietali, prípadne hľadáte niečo kvalitné, týmto výberom neurobíte krok vedľa.

DJI Mini 3 váži iba 249 gramov a má k dispozícii 1/3″ snímač CMOS s duálnou natívnou citlivosťou ISO a technológiou HDR na úrovni čipu. Zjednodušene môžeme povedať, že s týmto príslušenstvom dokážete natočiť video „z oblakov“ na veľmi profesionálnej úrovni. DJI Mini 3 je tiež veľmi výkonný, nakoľko jeho maximálna rýchlosť dosahuje až 57,6 km/h a od ovládača sa môže vzdialiť na cca 6 kilometrov. Zaujímavá je tiež doba letu, ktorá dosahuje až 38 minút!

Poďme však na cenu, ktorá je v tomto prípade plne adekvátna. DJI Mini 3 sa v čase príchodu na trh predával za 579 €, avšak dnes ho viete získať oveľa lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz sa dron predáva za 455 €, čo je z nášho pohľadu mimoriadne lákavá ponúka. Dvojnásobne to platí pri tomto type, ktorý je vybavený aj rôznymi bezpečnostnými funkciami, vďaka ktorým lietanie zvládne úplne každý.

DJI Mini 3 dostal samozrejme do vienka aj systém sledovania polohy GPS či veľmi kvalitnú stabilizáciu obrazu. Jeho pridanou hodnotou je tiež to, že ak náhodou zafúka, dokáže odolávať vetru až do jeho rýchlosti 10,7 m/s. Na vzdialenosť niekoľkých kilometrov môžete tiež sledovať video a okrem klasických fotiek vytvárať aj unikátne panoramatické zábery.

DJI Mini 2 SE je dostupnejšia alternatíva 

Pokiaľ sa vám zdá dron DJI Mini 3 príliš drahý a na začiatok hľadáte skôr niečo lacnejšie, existuje alternatíva v podobe iného modelu DJI Mini 2 SE. Tento dron je po hardvérovej stránke o čosi „horší“ no stále s ním budete schopní zachytávať krásne video.

Tak ako DJI Mini 3 aj DJI Mini 2 SE váži iba 249 gramov a dokážete ho ovládať až do vzdialenosti šiestich kilometrov. Doba letu síce nie je 38 minút, no v tomto prípade vám bude určite stačiť aj 31 minút záznamu.

Cena tohto dronu štartuje po kliknutí na tento odkaz na sume 338 €, vďaka čomu na ňom v porovnaní s DJI Mini 3 ušetríte cca 100 – 120 € (v závislosti od predajcu). Napriek tomu budete mať stále k dispozícii video v rozlíšení 2,7K, o ktoré sa postará kvalitný 1/2,3″ snímač CMOS. DJI Mini 2 SE zvládne fotiť fotografie v rozlíšení 12 Mpx. Tak pre ktorý model sa rozhodnete vy?

Prečítajte si tiež  Experti rozobrali extrémne drahý kábel od Apple. Toto o ňom zistili:

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -