Každý z nás pozná najväčšiu internetovú videotéku sveta YouTube. Je doslova premnožená videami, čo z nej vytvára dokonalé miesto pre umiestnenie reklamy. Nie každý však dokáže vystáť to, keď mu pred spustením videoklipu od svojho obľúbeného hudobníka, začne nejaká banka vnucovať svoju najvýhodnejšiu ponuku, a práve preto tu bude možnosť zaplatiť si za to, že tento nežiadaný obsah zmizne!

Nikto vás nebude do ničoho nútiť

Ešte veľmi dávno svetom doslova preletela správa o tom, že internetový „video-gigant“ YouTube spoplatní sledovanie svojho obsahu. Vtedy rovnako ako analytici aj mnohí iní ľudia tvrdili, že je to vynikajúca cesta, ako si vykopať vlastný hrob. Google, alebo lepšie povedané spoločnosť, pod ktorej krídla dnes YouTube patrí, však prišla s ideálnym riešením, ktoré bude výhodné pre všetky strany. Určite viete, že pokiaľ sledujete video a zobrazí sa vám reklama alebo na ňu dokonca kliknete (rovnako ako pri webových stránkach), používateľ ktorý video pridal dostane malú províziu. Určite je to pre neho dobrá odmena, keďže sa s videom natrápil. Ako teda vyhovieť všetkým stranám, keď sa na videách nebude zobrazovať reklama?

Niečo za niečo

Google prišlo s klasickým návrhom niečo za niečo. Konkrétne za určitý poplatok, ktorý zatiaľ nie je stanovený, vám z YouTube zmizne všetok reklamný obsah, ktorý vám na stránkach mohol zavadzať. Nie je síce známe, ako na tomto získa aj samotný YouTuber, no pravdepodobne bude jeho provízia rozdelená do sumy, ktorá sa bude rovnať počtu zobrazení videa. Uvidíme, čo nám to ten YouTube nakoniec predstaví, no akonáhle niečo príde, budeme vás o tom včas informovať!

yb1

Prečítajte si tiež  Facebook chce podkúriť YouTubu – bude ponúkať hudobné videá
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.