To, ako to dopadne s Jeremym Clarksonom – hlavným aktérom legendárneho TopGearu sme mali možnosť sledovať v podstate celý mesiac. Nakoniec to skončilo tak, že Jeremy z BBC odišiel a legendárny Top Gear v súčasnej podobe skončil. BBC teda neprišlo len o skvelého showmena ale aj o legendárny seriál. Každopádne, Jeremy dostával ponuky z každej strany a nakoniec prijal jednu, ktorá vás asi prekvapí.

Jeremy Clarkson sa bude podieľať na vývoji vozidla Apple Titan

O tom, že spoločnosť Apple vyvíja svoj automobil sme mali možnosť počuť niekoľkokrát. Toto vozidlo má byť revolučné a naozaj inovatívne, no k tomu všetkému patria aj dobré jazdné vlastnosti, vypracovanie, využiteľnosť atď… Kto je lepší motoristický novinár či kritik ako sám Jeremy? Práve toto meno by mohlo výrazne napomôcť vo vývoji nového vozidla.  Teda nielen, že by mohol, on naozaj s vývojom aj pomôže. Ako je to možné?

Spoločnosť Apple Clarksonovi ponúkla pracovnú pozíciu a on ponuku, pri ktorej sa viaže na dvojročnú spoluprácu okamžite prijal. Oficiálne sa má podieľať na vývoji systému CarPlay, ktorý chce Apple zakomponovať to ďalších automobilov, no všetci dobre vieme, že to je len zámienka. Takáto práca totiž môže byť zaujímavá, no pomerne nudná a určite nám dáte za pravdu keď povieme, že Jeremy sa nudiť nechce. Chce jazdiť, testovať a skúšať a to bude pravdepodobne aj jeho funkcia pri vývoji Titana. Či už sa vám to páči alebo nie, Jeremy oficiálne nastúpi do Apple už dnes a to prvého apríla. A aby sme nezabudli dodať, dávajte si pozor, aby vás nenapálil aj niekto iný! 🙂

Prečítajte si tiež  Jeremy Clarkson už nebude točiť o autách. Dôvodom sú aj elektromobily
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.