V 90-tých rokoch bola Nokia niečo podobné, ako je v dnešnej dobe iPhone. Vyrábala totiž telefóny, ktoré boli malé, kompaktné a hlavne dostupné aj pre bežných užívateľov. Tak napríklad taký model 3310, na ktorý si aj v dnešnej dobe pamätá hádam každý. Ten, kto ho v tej dobe vlastnil bol absolútny kráľ! V posledných rokoch však prišiel obrovský pád, ktorý už nedokázala Nokia kontrolovať, a tak nastáva aj jej koniec! 

Doplatila na podceňovanie!

Nokia bola ešte prednedávnom absolútnym vládcom trhu s mobilnými telefónmi. V jej repertoári sa našiel hádam každý telefón danej veľkosti či ceny. Nokia však doplatila na svoje rázne slovo pretože prehlásila, že trh so smartfónmi nemá šancu, a preto sa mu dlhé roky vyhýbala. Po čase sa však ukázalo, že sa predsa len mýlila a aj z Fínska prišli prvé smartfóny. Žiaľ, bolo už príliš neskoro a tieto nedokázali držať krok s iOS či Androidom. Dnes  nám už značka Nokia, spolu s jej legendárnymi smartfónmi, ktoré ste nemali šancu rozbiť ani keby ste ich zhodili z dopravného lietadla, zostane len v pamäti. Nokia samozrejme stále zostáva, no venuje sa úplne iným oblastiam, ktoré sú nám, bežným používateľom absolútne neznáme!

Nokia evolucion
Legenda končí! – svetapple.sk

Microsoft

Pokiaľ ste sa však báli, že zo scény odíde celá, relatívne úspešná rada Lumia či iné, mýlili ste sa. To čo sme doposiaľ poznali, ako Nokia (mobilná divízia) je dnes pod krídlami Microsoftu, čo sa už čoskoro podpíše aj na názvoch smartfónov. Tak napríklad už nebude Nokia Lumia ale Microsoft Lumia. Posledným smartfónom s oficiálnym logom spoločnosti teda bude Lumia 745, ktorá sa taktiež už za veľmi krátku dobu dočká premenovania! Nám je samozrejme ľúto, čo sa úspešnej spoločnosti stalo, no môžeto byť ľúto hlavne činovníkom vo vedúcich oddeleniach Nokie. Práve oni svojimi rozhodnutiami zapríčinili to, kam sa značka dostala.

Nokia-Lumia-1520-front-png
Nové rady sa budú vyrábať pod záštitou Microsoftu! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.