Nokia svojho času patrila medzi najväčších výrobcov telefónov. Jej zariadenia predstavovali to najlepšie na trhu. Napriek tomu, že ich bolo nespočetne veľa, jedno sa zapísalo do histórie. Na Nokiu 3310 nikdy nezabudneme. Táto legenda bola predstavená 1. septembra 2000. Nedávno tak oslávila 20 rokov!

Nokia 3310 má 20 rokov

Aj na Slovensku to bol veľký hit. Robustný plastový dizajn skrýval malý displej, podsvietený zelenou farbou. Ľudia tento koncept milovali. Okrem tradičného telefonovania dokázala Nokia 3310 sprostredkovať SMS správy či spustiť obľúbeného hadíka.

Po celom svete sa jej predalo viac ako 126 miliónov kusov. To by neurazilo ani mnoho súčasných výrobcov smartfónov.

Nokia využila potenciál a predstavila viacero prevedení. Časom sme sa tak dočkali aj telefónov s označením: 3315, 3320, 3330, 3350, 3360, 3390 a 3395 postavených na jednej a tej istej platforme.

Vo vnútri ste mohli nájsť vymeniteľný akumulátor s kapacitou 900mAh. V dnešnej dobe to znie ako smiešny údaj, no telefón zvládol až 55 hodín v stand-by režime! Nabíjanie vás tak obťažovalo raz za 3 dni.

Výhodou bola aj fantastická odolnosť. Masívna konštrukcia vám odpustila aj hrozivo vyzerajúce pády. Na telefóne nebolo nič krehké. Pokiaľ sa aj zlomil plastový kryt, jednoducho ste ho vymenili. Vrásky na čele narobil snáď iba „roztečený“ displej.

Aj keď sa už pôvodná Nokia 3310 z roku 2000 dávno nevyrába, kúpiť si môže aspoň znovuzrodenú verziu.

Spoločnosť HMD Global (aktuálny vlastník Nokie) predstavila modernizovaný model v roku 2017. Do komentára nám napíšte, aké ste mali skúsenosti s týmto telefónom vy.

Prečítajte si tiež  AirTag 2. generácie: Čo toto zariadenie prinesie, aký bude mať dizajn a kedy sa dostane do predaja?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.