Legendárna spoločnosť Nokia, ktorá bola koncom 90-tych rokov a začiatkom nového milénia v mobilnom priemysle asi niečo také ako iPhone v súčasnosti, odišla z trhu mobilných telefónov ešte počas minulého roka. V poslednej dobe sa však začalo objavovať stále viac a viac špekulácií, ktoré hovoria o tom, že Nokia sa vráti späť medzi živých v mobilnom priemysle.

Nokia sa vráti

Ako všetci dobre vieme, Nokia na tom nie je úplne najlepšie, a tak učinila prvý krok k lepšiemu keď predstavila svoj tablet N1, ktorý tak trochu okopíroval dizajn iPadu mini, no ponúkol výkonný hardware a v Číne zaznamenal pomerne veľký úspech.

Tento tablet však nevyrábala Nokia samotná ale Čínsky Foxconn. Práve preto sa predpokladá, že Fínska spoločnosť bude zo začiatku ponúkať licencie na značku a dizajn Čínskym výrobcom.

Dôvodom je okrem nedostatku financií aj fakt, že pri predaji značky Lumia Microsoftu sa spoločnosť zaviazala, že do roku 2016 nebude vyrábať nijaké smartfóny.

Nikto zatiaľ nevie, ako sa bude volať nová modelová rada tejto spoločnosti, no už dnes je jasné, že zrejme nebude bežať na operačnom systéme Windows Mobile ale skôr na konkurencií s názvom Android.

Od nových telefónov by sme mohli očakávať prakticky to, čo od tabletu N1 a to špičkový dizajn (odkopírovaný od Apple), výkonný hardware a skvelú cenovku. Aj keď ide o konkurenciu spoločnosti Apple, Nokii stále držíme palce, keďže ju zrejme všetci berieme ako legendu, vďaka ktorej sme spoznali dostupné mobilné telefóny.

Prečítajte si tiež  Nokia prinesie internet na Mesiac. Prvá 4G sieť začne fungovať už v tomto roku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.