Legendárna spoločnosť Nokia, ktorá bola koncom 90-tych rokov a začiatkom nového milénia v mobilnom priemysle asi niečo také ako iPhone v súčasnosti, odišla z trhu mobilných telefónov ešte počas minulého roka. V poslednej dobe sa však začalo objavovať stále viac a viac špekulácií, ktoré hovoria o tom, že Nokia sa vráti späť medzi živých v mobilnom priemysle.

Nokia sa vráti

Ako všetci dobre vieme, Nokia na tom nie je úplne najlepšie, a tak učinila prvý krok k lepšiemu keď predstavila svoj tablet N1, ktorý tak trochu okopíroval dizajn iPadu mini, no ponúkol výkonný hardware a v Číne zaznamenal pomerne veľký úspech. Tento tablet však nevyrábala Nokia samotná ale Čínsky Foxconn. Práve preto sa predpokladá, že Fínska spoločnosť bude zo začiatku ponúkať licencie na značku a dizajn Čínskym výrobcom. Dôvodom je okrem nedostatku financií aj fakt, že pri predaji značky Lumia Microsoftu sa spoločnosť zaviazala, že do roku 2016 nebude vyrábať nijaké smartfóny.

- Reklama -

Nikto zatiaľ nevie, ako sa bude volať nová modelová rada tejto spoločnosti, no už dnes je jasné, že zrejme nebude bežať na operačnom systéme Windows Mobile ale skôr na konkurencií s názvom Android. Od nových telefónov by sme mohli očakávať prakticky to, čo od tabletu N1 a to špičkový dizajn (odkopírovaný od Apple), výkonný hardware a skvelú cenovku. Aj keď ide o konkurenciu spoločnosti Apple, Nokii stále držíme palce, keďže ju zrejme všetci berieme ako legendu, vďaka ktorej sme spoznali dostupné mobilné telefóny.

Nokia evolucion

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.