Spoločnosť GoPro pozná azda každý jeden z nás. Je to firma, ktorá sa už dlhé roky zaoberá vývojom a výrobou akčných kamier, ktoré je veľmi ťažké rozbiť a používajú ich ako vrcholoví športovci, tak aj úplne bežní ľudia. Firma má posledné roky nepríjemne problémy. Predaje slabnú a konkurencia stále narastá. Dnes ale prichádza produkt, ktorý by mohol týmto problémom pomôcť, volá sa Hero 5 Black!

GoPro Hero 5 Black

Spoločnosť GoPro má veľký problém na trhu v boji s podstatne lacnejšou konkurenciou. Tá stojí výrazne menej a často ponúka aj viac, ako samotné akčné kamery, ktoré firma GoPro už dlhé roky vyrába. Predaje aj zisky klesajú a tak s tým musia kompetentní v spoločnosti niečo urobiť. Čuduj sa svete, už niečo urobili, najnovší počin má názov GoPro Hero 5 Black a pribudol aj lacnejší model GoPro Hero 5 Seassion.

- Reklama -

Obe kamery podstatne zmenili svoj doterajší dizajn. Ich telo je menšie, ľahšie a podstatne praktickejšie ako kedykoľvek pred tým. Vyzerajú veľmi zaujímavo a rovnako zaujímavá je aj cenovka. Kým za lepší a drahší model človek zaplatí nemalých $399, pri lacnejšej verzií Seassion, ktorá však vydrží o čosi menej a tiež nemá 2″ dotykový displej je cenovka $299. Rozdiel $100 sa určite oplatí priplatiť aj pri pomyslení, že lacnejšia verzia vytvára snímky v rozlíšení 10Mpx a drahšia v 12Mpx. Drahší model má tiež GPS modul, podporuje fotografie vo formáte RAW a tiež Wide.

Pokiaľ niekto tieto funkcie potrebuje, bude musieť siahnuť po modeli Black. Tak či onak, obe kamery sú na tom, čo sa vybavenosti týka veľmi dobre, obe dokážu napríklad nahrať kvalitné 4K video pri 30 snímkoch za sekundu, čo určite ocenia nielen športovci, ale aj mnohí používatelia YouTube. Títo ľudia natáčajú veľmi veľa videí práve na GoPro a ľudia milujú kvalitný obsah. Ak bude dostupný v 4K, bude to veľmi veľké plus. Obidve nové kamery navyše budeš môcť potopiť až do hĺbky 10 metrov pod hladinu bez toho, aby museli mať na sebe „oblečený“ špeciálny ochranný kryt. Same o sebe sú teda celkom slušne odolné voči vode.

GoPro - svetapple.sk

Novinkou je aj hlasové ovládanie, v GoPro očividne radi používajú Siri a tak niečo podobné pripravili aj pre svoje akčné kamery. Má to ale jeden háčik. Áno, hlasové ovládanie žiaľ nepodporuje ani Slovenčinu a ani Češtinu. Ak teda nechceš v rodnom kraji na svoju kameru hovoriť po Anglicky, asi túto funkciu veľmi neoceníš. Kamery ale nie sú novinky, okrem nich GoPro predstavilo aj nový dron Karma, s ktorým budú samozrejme plne kompatibilné. A aby sme nezabudli, čo sa dostupnosti týka, kamier sa dočkáme už 2. októbra.

Okrem nových kamier a nového drona firma GoPro predstavila ešte jednu veľmi zaujímavú novinku, respektíve skôr funkciu. Každý majiteľ kamier tejto značky bude môcť využívať len za $5 mesačne Cloudové úložisko, kde si môže ukladať všetky svoje videá, ktoré počas posledných dní, týždňov či mesiacov natočil. je to skvelá myšlienka, najmä ak sa človek zamyslí nad tým, koľko veľa miesta v počítači videá zaberajú a $5 mesačne zas nie je suma, ktorú by si človek, ktorý zaplatil za kameru $399 nemohol dovoliť. Čo povieš na nové GoPro? Pre nás vyzerá minimálne veľmi zaujímavo!

GoPro - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.