Asi si zaznamenal, že jeden z najznámejších raperov súčasnosti vydal pred pár mesiacmi nový album, ktorý pomenoval „The Life of Pablo“. Už z názvu je zrejme očividné, že sa Kanye inšpiroval asi najznámejším narkobarónom, Pablom Escobarom. Keďže chcel West podporiť svoju streamovaciu službu Tidal, ktorá je konkurentom napríklad pre Apple Music alebo pre Spotify, album zverejnil len tu. To bola ale očividne chyba, tento krok nebol múdry a hneď ti objasníme prečo.

Akú chybu urobil Kanye West so svojim novým albumom?

Pre tých, ktorí nevedia, čo Tidal presne je, ide o mobilnú streamovaciu službu, ktorá prehráva skladby a hudbu v naozaj vysokej kvalite. Oproti Apple Music alebo Spotify ide o dosť zásadný rozdiel, no za tento „nadštandard“ si treba samozrejme priplatiť. Služba stojí mesačne $20 a to si už človek rozmyslí, či radšej nezaplatí polovicu za konkurenciu, ktorá ale nemá v ponuke bezstratový formát FLAC.

- Reklama -

Medzi majiteľov tejto služby patrí aj Kanye West. Len tak mimochodom, majitelia sú samé prominentné osobnosti. Medzi nimi nájdeme napríklad aj Beyonce či rapera Jay Z-ho. No a keďže chcel Kanye službu podporiť a priniesť používateľom svoj najnovší album v čo najvyššej kvalite, rozhodol sa ho sprístupniť exkluzívne iba tu.

Tidal - svetapple.sk

Nie, nový album nenájdeme ani na YouTube a do dnešných dní nebol dostupný ani na Apple Music či Spotify. Bolo to pomerne dlhú chvíľu, prakticky dva mesiace a presne to nebol najlepší krok. Ľudia sú totižto nedočkaví a tí čo mohli album počúvať napríklad na Apple Music, za čo by sa Kanyemu samozrejme sypali peniaze ho museli nelegálne stiahnuť alebo zaplatiť $20 za Tidal, čo samozrejme nechceli ak už používali Apple Music.

Znamená to teda, že si tisíce, či možno milióny ľudí album stiahlo a Kanye z týchto peňazí nevidel ani jeden cent. Pravda, dnes už je o čosi dostupnejší, no tí čo ho už majú zaň nikdy nezaplatia. Dá sa teda povedať, že predstaviť nový album exkluzívne na Tidale nie je najmúdrejší krok. Najmä nie ak ide o jeden z najočakávanejších albumov roka po celom svete.

Zaujíma nás ale aj tvoj názor, myslíš, že keby bol The Life of Pablo dostupný okamžite všade, zarobil by viac? 🙂

Kanye west

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.