CEO spoločnosti Tesla, ktorý je mimo iného aj CEO SpaceX, potajomky odhalil, že nová Tesla Model 3, ktorá sa už pripravuje bude vyzerať úplne ináč, ako všetky ostatné modely, ktoré už stihla Tesla predstaviť. Potešil tak mnohých automobilových nadšencov a vzbudil v nich netrpezlivé očakávanie na nový model, ktorý by mal byť naozaj skvelý!

Odpoveď

CEO spoločnosti Tesla sa v pondelok zúčastnil populárneho AMA (Ask Me Anythink) a odpovedal na niekoľko naozaj zaujímavých otázok a mimo iného aj na tú, ako bude nová Tesla Model 3 vyzerať. Elon je samozrejme profesionál a vzhľadom na jeho dlhoročné podnikateľské skúsenosti vedel presne, ako má na takúto otázku odpovedať. Jeho odpoveď znela „Nebude vyzerať, ako ostatné autá„. Práve týmto vyhlásení vzbudil v miliónoch fanúšikoch spoločnosti vášne a netrpezlivé odpočítavanie roka 2016, kedy by mala spoločnosť predstaviť nový Model 3. Malo by ísť pritom o vozidlo, ktoré bude približne o 20% menšie ako Model S a konkurovať bude cenovkou ale aj výbavou vozidlám, ako BMW 3, Mercedes-Benz C či Audi A4! Na jedno nabitie bude schopný prejsť 200 míľ (321km) a začiatok jeho predaja sa odhaduje na rok 2017. V dnešnej dobe vyrába Tesla naozaj vynikajúce stroje. Aj keď má v repertoári zatiaľ len tri vozidlá (Model S,Model X a Roadster), všetky sú nádherné a ponúkajú skvelý dojazd, lepšie povedané ide o elektromobily, ktoré ukazujú obrovským koncernom, ako majú vozidlá jazdiace na elektriku vyzerať. Všetky doterajšie Tesly vyzerali super a tak sa už nevieme dočkať na nový Model 3, ktorý by mal podľa všetkého vyzerať ešte lepšie!

- Reklama -
Nové vozidlo má byť značne menšie, ako vlajková loď Model S! - svetapple.sk
Nové vozidlo má byť značne menšie, ako vlajková loď Model S! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.