Viem, čo si teraz hovoríš, rozklikol si si článok a na stránkach svetapple čítaš o novom Audi A4. Áno, je to trošku divné, ale predsa len to má súvis s Apple. Toto nové vozidlo sa totiž technologicky posúva na úplne iný level v danom segmente a rovnako prináša podporu Apple CarPlay. Prečítaj si zaujímavé novinky, ktoré sa vyskytujú v najnovšom konkurentovi BMW 3 a Mercedesu C.

Nové Audi A4 s podporou CarPlay a množstvom iného

Určite si si všimol, že niekedy na svetapple pribudne aj taký článok, v ktorom sa snažíme popísať naše pocity z nejakého nového produktu (nie vždy ide len o Apple), poprípade kritizujeme niečo, čo Apple naozaj nevyšlo. Tento článok je veľmi podobný, avšak tentoraz tu až taká kritika nepadne. Nové Audi A4 si totiž zobralo inšpiráciu z nového Superbu, čo je vidno hneď na niekoľkých dizajnových prvkoch (najmä na zadných svetlách či bočnej línii). Na tom by nebolo nič zvláštne, keby sa šéfdizajnér Škody, Jozef Kabaň, neinšpiroval svojim iPhonom pri tvorbe nového modelu. Dá sa teda povedať, že čo sa týka exteriéru, nová A4 ponúka v sebe niečo zo starších iPhonov.

- Reklama -

Avšak exteriér na prvý pohľad nevyzerá príliš inovovaný. Áno, objavili sa tu nové svetla a nové tvary avšak siluetou je to stále Audi A4 predošlej generácie. Hlavné zmeny nastali vovnútri, kde Audi (minimálne podľa nášho názoru) totálne rozbilo konkurenciu a prináša tu naozaj neuveriteľný technologický pokrok a zároveň komfort. Namiesto klasických budíkov sa tu totiž objavil obrovský 12,3″ digitálny displej, ktorý zobrazuje všetko, vrátane navigácie a budíkov naozaj vo vysokej kvalite. Rovnaký displej nájdeme aj v novom Passate, modeli TT, Q7 či R8. Samozrejme displej nie je sériový, ale treba si zaň priplatiť. Aj tak však ide o niečo, čo konkurencia zatiaľ neponúka a zrejme ani tak skoro ponúkať nebude.

Interiér nového Audi A4 je noazaj špičkový! - svetapple.sk
Interiér nového Audi A4 je noazaj špičkový! – svetapple.sk

Ďalšou skvelou vecou je stredový 8,3 palcový tablet, v ktorom nájdeme taktiež rozhranie MMI. Práve na tomto paneli si budú môcť majitelia spustiť aj CarPlay, vďaka čomu dosiahnu omnoho lepšiu konektivitu s okolitým svetom vo vozidle, ktorá bude navyše omnoho bezpečnejšia, ako keby mali používať svoj iPhone počas jazdy. To však stále nie je úplne všetko. Audi totiž za príplatok pribalí dozadu ďalšie dve obrazovky, ktoré majú uhlopriečku až 10,1″. Znamená to teda, že spoločnosť, ktorá patrí pod VW Group, sa naozaj snažila aby predstavila najlepšie vozidlo vo svojej triede a to sa v interiérovej časti určite podarilo.

Inšpirácia na Dizajn vozidla prichádza aj od Apple - svetapple.sk
Inšpirácia na Dizajn vozidla prichádza aj od Apple – svetapple.sk

Nájdeme napríklad neuveriteľné množstvo detailov, ktoré spríjemňujú komfort cestujúcim ako vpredu, tak aj vzadu. Technológiami inžinieri taktiež nešetrili a okrem obrovských displejov, ktoré by mali byť v prípade najvyššej konfigurácie až štyri, prináša nová A4 aj ďalšie novinky v oblasti komfortu či bezpečnosti, ktoré konkurencia stále nemá. Audi teda technologicky veľmi pokročilo, najmä pri porovnaní so staršou generáciou A4. Dizajn zovňajšku síce neohúril, ale interiér prekvapil viac než dosť. Práve preto, pokiaľ chceš vozidlo v danej triede, ktoré bude plne komunikovať s tvojim iPhonom a ponúkne technológie, na ktoré si veľmi rýchlo zvykneš a budeš ich milovať, určite počkaj do začiatku predaja tohto vozidla. Vyzerá to ako rozumná kúpa!

Interiér začína približne v 8 minúte videa.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.