Už sme ti priniesli článok o tom, že spoločnosť Facebook predstavila úplne nové ikonky, ktoré prinášajú ďalšie možnosti emócií. Ono to totiž bolo divné, že ľudia po páde lietadla lajkovali príspevok. Odteraz ich budú tiež lajkovať, ale vďaka podareným Emoji ikonkám pôjde omnoho jednoduchšie vyjadriť súcit nad danou udalosťou bez toho, aby sa nachádzal lajk na nejakej tragickej udalosti a podobne!

Facebook a Emoji

Nové Facebook ikony potešia najmä tých, ktorí sledujú sociálne siete od rána do večera a býajú informovaný naozaj o všetkom, čo sa kde a kedy vo svete stalo. Niekedy chcú lajknúť daný príspevok, ale jednoducho sa to nehodí, nakoľko ide o smutnú správu, no a ikonka “Páči sa mi to” na takejto správe vyzerá predsa len tak trošku divne. Presne preto musia komentovať. Onedlho však už tento problém hádam zmizne. Facebook totiž pripravuje skupinu špeciálnych Emoji ikoniek, ktorými bude možné vyjadriť aj nejaký ten súcit s danou situáciou.

- Reklama -

To, čo sme však o týchto ikonkách doteraz nevedeli je, že nepôjde len o statické obrázky ale o hýbuce sa veselé či smutné tváričky. Tieto Emoji budú skrátka animované, vďaka čomu Facebook tak trošku ožije. Testovať by sa mali začať už v najbližších dňoch. Zatiaľ ale nepoznáme, kedy prídu ku nám!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.