Herná konzola PlayStation 5 sa dá konečne bez väčších problémov kúpiť aj na Slovensku, pričom najlepšie ponuky nájdete tu. Za tieto peniaze by človek očakával špičkový a bezproblémový hardvér. Ako sa však ukazuje, v prípade PS5 to celkom neplatí. Konzola má problém, s ktorým sa môže stretnúť ktorýkoľvek používateľ. Spôsobuje ho jej nesprávne umiestnenie. Téme sa venoval portál Rivaltimes.

Tentokrát sa ozvali priamo servisní technici, ktorí bijú na poplach, že ak si svoje PlayStation 5 umiestníte do vertikálnej polohy, riskujete jeho úplné zničenie. Je to preto, lebo Sony pri ňom nevyužíva teplovodivú pastu ale tekutý kov. No a keď je PS5 postavené vo vertikálnej polohe, tento materiál ma tendenciu stekať smerom dole.

Okrem toho, že sa teda tekutý kov dostane z pôvodného miesta na úplne iné miesto, kde už nespĺňa pôvodný účel, teoreticky sa môže „vyliať“ aj mimo čip a tým pádom poškodiť iné komponenty. PlayStation 5 podľa servisného technika nemá práve ideálne vyriešené ani tesnenie okolo procesora, čo všetky tieto problémy znásobuje.

(Reklama) Ak hľadáte kvalitné kryty pre iPhone 14 / iPhone 14 Plus / iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max kúpite na Loopi.sk. Tovar je expedovaný do 24 hodín a zaplatiť zaň môžete rýchlo a pohodlne cez Apple Pay.

To, že niečo nie je v poriadku môžete zistiť hneď viacerými spôsobmi. Ak ste mali svoje PlayStation 5 položené vertikálne, konzola sa po čase môže začať správať zvláštne. S tým je spojené napríklad zamŕzanie, sekanie alebo nepravidelné vypínanie. Takisto sa vaše PS5 môže značne prehrievať.

Problém s PlayStation 5 nie je novinkou. Až teraz sa však objavuje veľkému počtu ľudí

O samotnom probléme sa podľa zahraničných zdrojov vedelo už dlhšie, no nestretávalo sa s ním také veľké množstvo používateľov. Teraz, keď už ľudia PlayStation 5 vlastnia dlhšiu dobu, ich návštevy servisu sú čoraz častejšie.

Ak teda nechcete riskovať zbytočné reklamácie alebo predražené opravy, odporúčame vám, aby ste hernú konzolu položili radšej do horizontálnej polohy. Ušetríte si tým množstvo času a možno aj peňazí.

Na druhej strane, samotné Sony PlayStation 5 prezentuje tak, že je postavené vo vertikálnej polohe na väčšine propagačných materiáloch. Firma by to možno mala čo najskôr zmeniť. V opačnom prípade môže riskovať hromadnú žalobu, ktorá je pri podobných pochybeniach najmä v USA úplne bežná.

Prečítajte si tiež  Zimný výpredaj: Kúpite si Office za vynikajúcu cenu a získajte Windows 11 úplne zadarmo!

Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa už s niečim podobným stretli aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here