Vyzerá to tak, že Microsoft konečne pochopil, že ich Internet Explorer nie je dostatočným prehliadačom. Začali vyvíjať nový prehliadač, ktorý bude dostupný pod názvom Spartan. Bude dostupný ako súčasť inštalácie Windowsu 10. Microsoft však nie je jediný, končí totiž aj Opera. Nahradí ju nový prehliadač pod názvom Vivaldi, ktorý sa už teraz dá stiahnuť. 

Microsoft sa „pochlapil“. Na rozdiel od IEčka, Spartan nebude najlepším prehliadačom na stiahnutie iného prehliadača. Bude slúžiť na seriózne prehliadanie internetu, ako tomu je dnes u Chrome, Firefoxu, či Safari. Používať bude edgeHTML engine (Chrome a Safari používajú webkit) a v prípade potreby sa bude dať použiť aj vykresľovací engine IE 11. Vyzerá to, že Microsoftu sa podarilo zažehnať „the Internet Judgement Day“ ešte predtým ako vyšiel Terminator Genysis.

- Reklama -

Microsoft však nie je jediný, ktorý robí zmeny. Končí totiž aj Opera. Zakladateľ  Jon Stephenson von Tetzchner povedal, že prehliadače musia slúžiť užívateľom a nie užívatelia prehliadačom. To je dôvod, prečo sa rozhodol ukončiť projekt Opera a začať projekt Vivaldi. Na počudovanie však Vivaldi bude bežať tiež na Blink  engine, z čoho vyplýva, že nejaké veľké zmeny sa asi neudejú. Dôležité je však to, že Vivaldi browser sa už dá stiahnuť.

 

Keďže sa blíži koniec Internet Explorera, vyhlasujeme štátny sviatok a ponúkame Vám niekoľko vtipných obrázkov ohľadom tohto „prehliadača“

Článok bol prebratý z partnerského portálu itspecial.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -