Pre spoločnosť Corning, ktorá vyvíja odolné Gorilla Glass sklá je existencia zafíru pomerne veľká konkurencia a práve preto vyvinula materiál, ktorý si zachová pevnosť a pružnosť klasického Gorilla Glass ale odolnosť voči poškrabaniu je na rovnakej úrovni, ako v prípade zafírového sklíčka. Tento materiál sa nazýva “Project Phire”!

Najlepšie sklo na svete

Predstavitelia spoločnosti Corning predstavili úplne nové sklo na stretnutí s investormi, ktoré je omnoho kvalitnejšie voči poškrabaniu ako klasické Gorilla Glass, no stále si udržiava jeho pevnosť či pružnosť. Problémom zafíru môže byť totiž najmä jeho cena a práve preto výrobcovia zariadení siahajú po lacnejších alternatívach. Project Phire by toho mohol veľa vyriešiť minimálne za predpokladu, že by sa jeho cena nachádzala pod úrovňou ceny za zafír.

Okrem iného spoločnosť dodáva, že zafír je omnoho krehkejší, ľahší a navyše drahší ako klasické sklá a práve preto ho neuznáva. Nové sklo by toto mohlo teda vyriešiť a vieme si ho predstaviť aj v nastávajúcom iPhone 6S, kde sa šepkalo práve o zafíre. Pokiaľ sa pozrieme na súčasné modely iPhone 6, zistíme, že ich pokrýva klasické sklíčko Gorilla Glass. To však nie je dostatočne odolné a výrazné škrabance v oblasti zaoblených hrán budú Apple nútiť zvýšiť kvalitu tohto skla a tak je možné, že ho nahradí práve Project Phire!

Zaoblené hrany - svetapple.sk-
Zaoblené hrany – svetapple.sk-

 

- Reklama -
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.