Pre spoločnosť Corning, ktorá vyvíja odolné Gorilla Glass sklá je existencia zafíru pomerne veľká konkurencia a práve preto vyvinula materiál, ktorý si zachová pevnosť a pružnosť klasického Gorilla Glass ale odolnosť voči poškrabaniu je na rovnakej úrovni, ako v prípade zafírového sklíčka. Tento materiál sa nazýva „Project Phire“!

Najlepšie sklo na svete

Predstavitelia spoločnosti Corning predstavili úplne nové sklo na stretnutí s investormi, ktoré je omnoho kvalitnejšie voči poškrabaniu ako klasické Gorilla Glass, no stále si udržiava jeho pevnosť či pružnosť. Problémom zafíru môže byť totiž najmä jeho cena a práve preto výrobcovia zariadení siahajú po lacnejších alternatívach. Project Phire by toho mohol veľa vyriešiť minimálne za predpokladu, že by sa jeho cena nachádzala pod úrovňou ceny za zafír.

- Reklama -

Okrem iného spoločnosť dodáva, že zafír je omnoho krehkejší, ľahší a navyše drahší ako klasické sklá a práve preto ho neuznáva. Nové sklo by toto mohlo teda vyriešiť a vieme si ho predstaviť aj v nastávajúcom iPhone 6S, kde sa šepkalo práve o zafíre. Pokiaľ sa pozrieme na súčasné modely iPhone 6, zistíme, že ich pokrýva klasické sklíčko Gorilla Glass. To však nie je dostatočne odolné a výrazné škrabance v oblasti zaoblených hrán budú Apple nútiť zvýšiť kvalitu tohto skla a tak je možné, že ho nahradí práve Project Phire!

Zaoblené hrany - svetapple.sk-
Zaoblené hrany – svetapple.sk-

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.