Ak nás čítate dlhodobo, určite ste si všimli, že občas napíšeme nejaký ten článok aj o spoločnosti Tesla, ktorá je minimálne podľa nášho názoru veľmi podobná Apple, aj napriek tomu, že ponúka úplne iný produkt. Dnešný článok síce nebude o Tesle, no bude o extrémnom elektromobile, ktorý má v sebe zabudovaný extrémny procesor Nvidia Tegra X1!

Renovo Coupe

 Niekto by mohol na prvý pohľad povedať, že toto vozidlo pochádza približne z polovice minulého storočia. Zdanie však niekedy klame a presne tak je tomu aj v tomto prípade. Vozidlo na obrázku je úplná novinka, ktorá je zabalená v naozaj vydarenom retro dizajne a ponúka dnes čoraz viac populárny elektrický pohon. Renovo Coupe je už dosť zvláštne samo o sebe, no ponúka niečo, čo žiaden iný elektromobil na tejto planéte nie. Jeho srdcom je úplne nový superprocesor Nvidia Tegra X1, ktorý sa môže pochváliť vyšším výkonom, ako mal superpočítač z pred 10-15 rokov. Skrátka obrovský výkon! A práve ten je využitý v tejto mašine, v ktorej nájdeme okrem 500 elektrických koní aj množstvo iných prelomových technológií. Aj keď ide o elektromobil ,ktorý si zo sebou nesie množstvo kilogramov batérií, jeho hmotnosť je extrémne nízka vďaka tomu, že ho tvorcovia vyrobili z kompozitných materiálov. Pokiaľ si sadnete do vozidla, máte pocit, ako by ste sa práve premiestnili do nejakej scény zo sci-fi filmu. Automobil ponúka aj to veľa „retro“ prvkov, no namiesto palubnej dosky tu žiari až 11,6″ obrazovka, ktorá sa postará takmer o všetko rovnako ako v Tesle. Tu vám dokonca dokáže zobraziť aj mapy jednotlivých okruhov! Budúci majiteľ tohto vozidla sa teda bude môcť tešiť nielen z nadupaných, moderných technológií, ale aj z toho, že bude môcť kamarátom v krčme povedať, aký má jeho vozidlo procesor!Páči sa vám tento stroj? 🙂

Renovo Coupe - svetapple.sk
Renovo Coupe – Renovo
Renovo Coupe - svetapple.sk
Renovo Coupe – Renovo
Prečítajte si tiež  Nvidia predstavila konkurenta pre Xbox 360!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.