Pravdepodobne ste už všetci počuli o projekte inteligentných okuliarí od spoločnosti Google. Americká spoločnosť nimi naozaj predbehla svoju dobu, čo žiaľ nemuselo byť pre toto zariadenie práve prínosom. U vývojárov o ne totiž klesá záujem a to pomerne dosť!

Inteligentné hodinky

Nová doba totiž patrí inteligentným hodinkám, ako napríklad Apple Watch či Samsung Galaxy Gear. Práve to je jeden z dôvodov, prečo vývojári strácajú záujem o tieto inteligentné okuliare. Tak napríklad taký Twitter, ktorý tvrdil, že predstaví svoju aplikáciu na okuliare, potvrdil, že jej vývoj stopol práve kvôli vývoju aplikácie pre inteligentné hodinky. Tu to však nekončí a Twitter nie je ani zďaleka jedinou spoločnosťou, ktorá vývoj aplikácií stopla. Podľa agentúri Routers vývoj zastavilo už 9 zo 16 spoločností. Zaujímavosťou je aj fakt, že edícia okuliarov určená pre vývojárov za cenu 1500 $, sa v aukčnej sieni Ebay začína objavovať za polovičné ceny, a teda za 750 $. Uvidíme, ako bude vývoj okuliarov pokračovať. Ich oficiálny predaj pre bežných používateľov sa začne na budúci rok. Google dúfa, že záujem opäť vzrastie.

Brian Ho

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.