Je len veľmi málo tabletov, ktoré sú tak univerzálne, ako iPad mini od spoločnosti Apple. Toto zariadenie ponúka moderný hranatý dizajn, výkonný procesor, kvalitný displej a tiež veľa ďalších benefitov, pre ktoré ho budete milovať. Jeho obrovskou výhodou je aj dlhá výdrž batérie či veľmi výhodná cena, za ktorú ho dnes môžete kúpiť.

iPad mini 6. generácie vám ponúka napriek kompaktným rozmerom pomerne veľký 8,3″ displej s edge-to-edge usporiadaním a vysokým rozlíšením až 1488 x 2266 pixelov. Poteší vás tiež prémiové hliníkové spracovanie a samozrejme veľmi výkonný 5 nm čip A15 Bionic, ktorý sa nezľakne ani náročnejších úloh doma, v škole alebo niekde na cestách. iPad mini 6 má hrúbku iba 6,4 milimetrov a váži 293 gramov. Aj to je dôvod, prečo je medzi fanúšikmi Apple taký populárny.

Jeho negatívnou stránkou je však cena, ktorá je štandardne dosť vysoká. iPad mini 6. generácie sa predáva za pomerne mastných 649 €, čo povedzme si na rovinu nie je málo peňazí. Na druhej strane, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 584,7 € s DPH, vďaka čomu na ňom môžete príjemne ušetriť. Keďže ide o investíciu na niekoľko rokov, z nášho pohľadu sa určite oplatí. Myslite tiež na to, že môže ísť o časovo / skladovo obmedzenú ponuku. Ak teda máte o iPad mini 6 záujem, treba sa poponáhľať. Čoskoro už nemusí byť taký lacný.

iPad mini 6
Zdroj: YouTube / Noah Herman / Mark Linsangan (úprava redakcie)

Ako sme už naznačili v úvode článku, iPad mini má aj solídnu výdrž batérie na jedno nabitie, o ktorú sa stará relatívne veľký 5 124 mAh akumulátor. Tablet zvládne fungovať podľa výrobcu až 10 hodín, no ak na ňom budete vykonávať náročné procesy, počítajte skôr s 5 – 6 hodinami. Ide napríklad o prepracované 3D hry, strihanie videí a podobne. Pri prezeraní videí, čítaní webových stránok alebo odpisovaní na e-maily bude výdrž naopak veľmi dlhá. Na nabíjanie slúži USB-C konektor.

V neposlednom rade nesmieme zabudnúť na fakt, že iPad mini 6. generácie ponúka aj zadný 12 Mpx fotoaparát so solídnou kvalitou snímania či dokonca LED bleskom. Ten nenájdete napríklad ani v iPade Air. Zariadenie má tiež veľmi kvalitné reproduktory a na odomykanie slúži snímač odtlačkov prstov umiestnený v uspávacom tlačidle. iPad mini je teda dokonalý spoločník, ktorý vám bude robiť radosť kdekoľvek si ho so sebou zoberiete. A keďže teraz ho môžete po kliknutí na tento odkaz kúpiť už za 584,7 € s DPH, na jeho nákupe ešte príjemne ušetríte. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia v iOS 18 bude dobre zabezpečená: Servery Apple s ňou nebudú mať nič spoločné

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -