Prvé zariadenie od Apple, ktoré začala spoločnosť vyvíjať po smrti Stevea Jobsa a ktorým sa pokúsila spojiť módu s technológiou – Apple Watch prichádza do Českej republiky. Po viac ako roku od toho, ako Apple ukázal svetu svoje prvé inteligentné hodinky, ktoré označil za svoje najosobnejšie zariadenie, si ich budú môcť naši západní susedia zakúpiť priamo vo svojej krajine.

Milované aj nenávidené

Niektorí si Apple Watch zamilovali, niektorí im stále nevedia prísť na chuť. Doteraz si záujemcovia o hodinky s logom nahryznutého jablka museli zariadenie zakúpiť v Nemecku alebo v nám bližšom Poľsku, kde sa zariadenie už nejaký ten týždeň predáva.

- Reklama -

Dostupné všetky verzie

Apple bude v Česku predávať všetky verzie Apple Watch. Cena najlacnejších Apple Watch Sport 38mm začína na 10 990 Kč. Strednú edíciu Apple Watch z nerezovej oceli si bude možné zakúpiť od 17 990 Kč. Spoločnosť bude v Česku predávať aj najdrahšiu a aj najkritizovanejšiu verziu Apple Watch Edition, vyrobenú z 18 karátového žltého alebo ružového zlata. Cena tejto luxusnej verzie štartuje na 305 000 Kč a najdrahší variant prekračuje 500 000 Kč.

apple watch screen

Predaj štartuje čoskoro, Slováci si musia počkať

Podľa oficiálnych českých stránok Apple spustí predaj hodiniek 29. januára 2016. Zatiaľ sa neobjavila žiadna možnosť preobjednať si hodinky. Slováci si žiaľ budú musieť opäť počkať. Zahájenie predaja pre Slovenskú republiku zatiaľ Apple na svojej stránke neoznámil. Taktiež je otázne či Apple prinesie čoskoro aj Siri v českom jazyku, keďže Siri je jednou z kľúčových funkcií pri ovládaní hodiniek.

Oplatí sa kúpiť?

Podľa analytikov a špekulácií, ktoré k nám neustále prichádzajú, by malo Apple predstaviť novú generáciu hodiniek už o pár mesiacov, spolu s novým, menším iPhonom. Preto je dobré zvážiť, či je dobrý nápad kúpiť si zariadenie, ktoré o dva mesiace stratí na cene s príchodom novej generácie.

Zdroj: apple.com

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here