Len nedávno sa na internete objavili pôsobivé videá, o ktoré sa postarala nová vlajková loď, OnePlus 8 Pro. Zariadenie ponúka špeciálny „fotochromatický“ filter, ktorý vďaka infračervenej kamere pripomína röntgen. Hoci sa jednalo o obrovskú senzáciu, evidentne bola iba dočasná. Firma túto funkciu v najnovšej aktualizácii zakáže.

OnePlus 8 Pro vidí ako röntgen cez materiály.

Hoci nie sme fanúšikmi smartfónov s operačným systémom Andorid, nemôžeme povedať, že nás niekedy niečo nezaujme aj z tejto oblasti. Nedávno to bol OnePlus 8 Pro s jeho zaujímavým fotochormatickým filtrom v aplikácii fotoaparát. Firma chcela používateľom predstaviť niečo, čo zaručené nemá žiadna konkurencia. No a hoci sa jej to aj podarilo, neuvedomila si, aké môžu vzniknúť následky.

Aj keď samotný filter vyzerá úžasné (skoro ako sci-fi), v skutočnosti má negatívne dopady na bezpečnosť a súkromie používateľov. Mnoho z nich už vyjadrilo jasný nesúhlas s tým, aby bolo možné túto funkciu v OnePlus 8 Pro využívať aj naďalej.

OnePlus 8 Pro vidí ako röntgen cez materiály. Firma funkciu rýchlo zakáže.
OnePlus 8 Pro vidí ako röntgen cez materiály. Firma funkciu rýchlo zakáže.

Výrobca si to prekvapivo zobral k srdcu a rozhodol sa zaujímavú inováciu zo smartfónu odstrániť. Pokiaľ ste si nedajbože OnePlus 8 Pro zaobstaralo kvôli fotochormatickému filtru, najnovší update vám ho vymaže. Radšej si ho neinštalujte.

Bolo to celkom dobré promo. Firma zaň nezaplatila ani cent a obajvila sa v médiach po celom svete. Tejto novinky sa okamžite chytili tisíce internetových stránok a takisto youtuberov. Zaujímavú recenziu vytvoril napríklad aj Unbox Theraphy, kde sa dokázal pozrieť na „obsah“ Apple TV či viacerých ovládačov bez toho, aby ich musel rozoberať… Hold škoda. Bezpečnosť je ale bezpečnosť a treba ju rešpektovať. Brali by ste niečo podobné aj v iPhone?

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Huawei to má v Európe zrátané. EÚ ho považuje za bezpečnostné riziko
Môže ťa zaujímať
- Reklama -