Situácia, do ktorej by sa nechcel dostať nikto z nás. V nedeľu ráno boli privolaní hasiči ku požiaru predajne Penny Market v Chodově pri Karlových Varoch. Ako píše český portál Smartmania, ku celej veci sa dostali kriminalisti.

Tí dospeli k záveru, že mohlo ísť aj o úmysel v zmysle zákona „trestný čin poškodzovania cudzej veci neznámym páchateľom„. Pustili sa teda do vyšetrovania a na jeho konci dospeli ku neuveriteľnému záveru.

Polícia na svojich internetových stránkach pomerne rýchlo informovala o tom, čo sa presne stalo. Zahájila totiž vyšetrovanie voči 18-ročnému mladíkovi, ktorý celý požiar spôsobil. Jeho vysvetleniu síce nebudete veriť, no potvrdzuje ho záznam z bezpečnostnej kamery.

Reklama

Ako sa ukázalo, podguráženému mladíkovi sa v skorých ranných hodinách vybil telefón a tak ho nenapadlo nič lepšie, ako pri Penny Markete hľadať zdroj napájania.

Na tom by nebolo nič zlé, keby ho nenašiel na mieste, ku ktorému sa musel dostať komplikovaným spôsobom.

Chcel si len vyslobodiť telefón 

Mladík, ktorý zapálil v česku obchodné centrum Penny Market
Zdroj: Polícia ČR

Postavil sa na nákupné vozíky a následne sa natiahol, aby svoje zariadenie zapojil do zástrčky. V tej chvíli mal však mladíkovi telefón nešťastne spadnúť do jedného z vozíkov, ktoré boli do seba zasunuté a keďže nemal pri sebe mincu, vyslobodiť sa ho rozhodol tým najhlúpejším možným spôsobom.

Keďže boli vozíky vyrobené z plastu, napadlo ho, že by sa ku svojmu telefónu mohol „prepáliť“ prostredníctvom svojho zapaľovača. Urobil by tak otvor, cez ktorý by telefón vytiahol. Na jeho smolu ale začal plast rýchlo horieť a v priebehu krátkej chvíle sa od neho chytila aj strecha hypermarketu.

Oheň sa snažil uhasiť svojou mikinou 

Páchateľovi slúži ku cti aspoň to, že sa požiar snažil uhasiť svojou mikinou, no všetky jeho pokusy skončili fiaskom. Následne sa teda rozhodol, že pobeží ku blízkemu paneláku, kde požiadal obyvateľov prízemných bytov, aby zavolali hasičov. Potom pokračoval domov.

„V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mladíkovi za spôsobenie väčšej škody trest odňatia slobody až na šesť rokov,“ uviedol pre médiá krajský policajný hovorca Jakub Kopřiva.

Celková škoda, ktorá vznikla kvôli mladíkovmu pokusu vyslobodiť si telefón z vozíka bola vyčíslená na 48 miliónov českých korún (približne 2 milióny eur), pričom ďalšia škoda vo výške 500 tisíc českých korún (cca 20 500 eur) vznikla na neďaleko zaparkovaných autách.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple vydalo prvú reklamu na iPhone 14 Pro. Firma zvolila iný prístup ako Samsung

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -