Pokiaľ chcete kameru s unikátnymi schopnosťami, ktorú si môžete zobrať na svoje výlety a zároveň vám ponúkne niečo špeciálne, mali by ste si zaobstarať Insta360 One X3. Toto zariadenie natočí kvalitné 360-stupňové zábery, môžete ho ponoriť do 10 metrovej hĺbky a čo je najlepšie, v zľave ho kúpite za rozumné peniaze. Má tiež veľký dotykový displej a kvantum režimov.

Outdoorová kamera Insta360 One X3 je vybavená duálnymi 1/2″ 48 MP senzormi na oboch stranách, ktoré vám vytvoria dokonalý 360-stupňový záber. Celkové rozlíšenie videa je až 5.7K a ako sme uviedli vyššie, kamere nevadí ani voda bez použitia ochranného puzdra, nakoľko zvládne ponor až do hĺbky 10 metrov.

Bežná cena za Insta360 One X3 sa pohybuje na úrovni 550 €, čo určite nie je málo peňazí. Na druhej strane ide o vcelku profesionálne spracovaný hardvér, ktorý vám vydrží niekoľko rokov a zaznamenáte s ním zážitky v tej najvyššej možnej kvalite. Po kliknutí na tento odkaz navyše kameru kúpite 459 €, vďaka čomu ušetríte príjemných 90 €. A to sa z nášho pohľadu oplatí. Pre mnohých to môže byť zaujímavejšia alternatíva, než napríklad GoPro.

Insta360 One X3
Zdroj: Insta360 One X3

Insta360 One X3 dokáže fotiť aj v horších svetelných podmienkach, pričom výrobca sľubuje detailné fotografie v rozlíšení až 72 Mpx. Samozrejmosťou je pokročilá stabilizácia obrazu FlowState, vďaka ktorej nie je video roztrasené a ovládanie kamery skrz 2,29″ dotykový displej, ktorý je chránený špeciálnym tvrdeným sklom a vyznačuje sa vysokým jasom na priamom slnku. Vďaka tomu si svoje videá môžete prehrať vo vysokej kvalite aj priamo na kamere.

Zaujímavým prvkom sú tiež veľké tlačidlá s vibračnou odozvou, podpora hlasových asistentov a akumulátor s kapacitou až 1 800 mAh. Kamera vám pri natáčaní taktiež dokáže skryť selfie tyč a aby toho nebolo málo, vybavená aj aj štvoricou mikrofónov, ktoré sa starajú o ostrý, prirodzený a vyvážený zvuk.

Starší model Insta360 One X2 kúpite lacnejšie a mohol by vám stačiť 

Pokiaľ nie ste nároční, chcete 360-stupňovú kameru a cena za model Insta360 One X3 sa vám zdá aj tak prehnaná, máme pre vás dobrú správu. Ešte stále si môžete kúpiť starší model Insta360 One X2, ktorý sa predáva lacnejšie.

Toto zariadenie má síce dva 1/2.3″ senzory s rozlíšením len 12 Mpx, no rovnako dokáže natáčať 5.7K video, či 4K video pri 50 FPS (nástupca až pri 60 FPS).

Prečítajte si tiež  Caviar už ponúka zlatý iPhone 12. Cena atakuje 25 000$!
Insta360 One X2
Zdroj: Trusted Reviews

Pomerne dramatický rozdiel je aj v rozlíšení fotografií, ktoré majú pri Insta360 One X2 18 Mpx a pri Insta360 One X3 až 72 Mpx. Na druhej strane sa sami seba opýtajte, kedy ste reálne boli schopní využiť viac. Veríme, že odpoveď je zrejme nikdy.

Napokon sú tu aj ďalšie rozdiely, ako absencia niektorých režimov a tiež o málo menší akumulátor s kapacitou 1 630 mAh. Na druhej strane, ak ste len bežný používateľ, ktorý sa chce zabávať, určite vám bude stačiť aj kamera Insta360 One X2. Najviac vás môže hnevať, že nemá 2,29″ ale len 1″ okrúhly displej.

Cena za Insta360 One X2 sa v čase uvedenia na trh pohybovala na úrovni 489 €, avšak po kliknutí na tento odkaz kameru kúpite od 399 €. To či sa vám oplatí ušetriť ďalších 60 € samozrejme nechávame na vás. Dajte nám vedieť do komentára, ako ste sa rozhodli.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 800 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -