Náš svet je jedno nádherné miesto, kde žijú miliardy ľudí. Hoci si našu planétu, ktorú máme len jednu neustále sami znečisťujeme a ničíme, stále vyzerá tak neuveriteľne nádherne. Pravda, ten kto niekedy uvidí Zem z vesmíru na vlastné oči bude asi vyvolený, väčšina z nás pozoruje krásy nášho domova len z pevniny prípadne z lietadla. Každopádne tu máme rôzne družice či satelity, ktoré nám môžu Zem nasnímať aj z vesmíru. NASA najnovšie zverejnila video z ISS, teda z oficiálnej medzinárodnej stanice, ktoré Zem zachytáva v 4K! 

Pastva pre oči v 4K, tuto žijeme!

Najlepšie na celom snímku je to, že video je neuveriteľne kvalitne natočené. Ako technika tu bola použitá kamera RED Epic Dragon, ktorá nám ukázala, že je absolútne top. Video je nádherné, ostré a navyše v 4K, čo znamená, že si ho ešte viac užijú používatelia zariadení, ktorý majú väčšie rozlíšenie svojich displejov. Vrelo odporúčame, prehrať si ho napríklad na MacBook či iMacu s Retina displejom.

Ako sme už uviedli vyššie pochádza práve z medzinárodnej vesmírnej stanice ISS, ktorá sa pohybuje po obežnej dráhe a sem tam NASA vydá nejaké podobné video, ktoré nám ukazuje našu planétu v plnej kráse. Dúfajme, že takýchto videí bude stále viac a viac, pretože mnohí si zrejme ani neuvedomujú aká je Zem krásna. Navyše sa z nejakého neznámeho dôvodu na podobné videá naozaj dobre pozerá a človeka to doslova upokojí od každodenného stresu či problémov.

Do pozornosti dávame aj to, že celé video má len jednu minútu. To sa možno niekomu môže zdať ako krátka doba, no uvidíš, že je na ňom niekoľko naozaj nádherných záberov. Ostaň teda naladený a okrem videa pozri aj pár našich nových článkov, určite ťa zaujmú! 🙂

Prečítajte si tiež  Váš iPhone je výkonnejší ako najnovšia kozmická loď od NASA!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.