Spoločnosť Sony predstavila koncom minulého roka hernú konzolu PlayStation 5 v prepracovanej verzii, ktorá si medzi fanúšikmi vyslúžila označenie „Slim“. Je to preto, lebo jej rozmery sa zmenšili o cca 30 % a zároveň dostala niekoľko drobných a jedno zásadné vylepšenie. PlayStation 5 Slim je už v predaji a kúpiť ho môžete za zaujímavú cenu. K dispozícii sú však dva modely a tak je otázne, ktorý z nich sa vám oplatí viac. Pomôžeme vám v rozhodovaní sa.

Začnime ponukou. Rovnako, ako pri pôvodnej verzii PlayStation 5 z roku 2020, aj v tomto prípade si môžete zaobstarať verziu s Blu-Ray mechanikou, ktorá je logicky drahšia a taktiež verziu bez nej. Tá nesie označenie „Digital Edition„. A hoci sme doteraz našim čitateľom odporúčali skôr to, aby sa tomuto modelu vyhli, pretože sa na ňom dajú hrať len hry, ktoré ste si zakúpili cez PlayStation Store, po novom sme trochu zmenili názor.

Dôvodom je fakt, že PS5 vo verzii Digital Edition kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 445 €, čo znie veľmi zaujímavo. Na rozdiel od predchodcu si tu, ale môžete dokúpiť aj mechaniku, ktorá sa dá kedykoľvek pridať do bočnej steny zariadenia. Jej cena štartuje na Slovenskom trhu na úrovni cca 110 €, takže keď si to spočítame spolu s nákupnou cenou konzoly, dostaneme sa na cca 550 – 560 €.

Konečne tak máte možnosť vyskúšať si, aké je to mať digitálnu verziu konzoly a v prípade, že vám bude chýbať mechanika, jednoducho si ju kúpite a vo finále zaplatíte zhruba rovnako, ako za drahšiu verziu PlayStation 5 (Slim), ktorá ju má už priamo v balení. Tá sa na Slovensku len tak mimochodom predáva po kliknutí na tento odkaz za 539 €, takže cenový rozdiel je zanedbateľný.

PlayStation 5
Zdroj: Sony

Je síce pravda, že kým nebudete vlastniť Blu-Ray mechaniku, na svojom PS5 (Slim) si nezahráte hry z druhej ruky, no na druhej strane môžete cez PlayStation Store naraziť na hry za dobrú cenu, takže si ich rovno kúpite tu, prípadne vás môže baviť predplatné PlayStation Plus. Veľkou výhodou modernizovaného modelu je tiež to, že už nemá 825 GB SSD disk, ale až 1 024 GB SSD disk, vďaka čomu naň zmestíte podstatne viac obsahu.

Ak sa teda pýtate, či sa oplatí „digitálne“ PlayStation 5 Slim v roku 2024, naša odpoveď znie jednoznačne áno. Pri predchodcovi nebolo možné dodatočne pridať optickú mechaniku a to celú konzolu zásadne znevýhodňovalo pred jej drahšou verziou. Dnes je, ale všetko úplne ináč. Rozhodnutie však stále stojí na vás.

Prečítajte si tiež  Prestížne svetové média vyskúšali iMac 24": Dočkal sa chvály, ale aj kritiky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -