Možno sa to ani nezdá, ako ten čas letí, no od čias, kedy spoločnosť Sony uviedla na trh prvú generáciu svojej dnes už legendárnej hernej konzoly Playstation ubehlo presne 20 rokov. Celé sa to rozhodla osláviť vo veľkom štýle a tak ponúkne špeciálnu edíciu tejto konzoly, ktorá bude limitovaná počtom vyrobených kusov. Pozrite si viac!

Playstation 4 20th Anniversary edition

Presne takto bude znieť názov novej edície Playstation 4, ktorá má na prvý pohľad evokovať vzhľad legendárnej prvej generácie. To sa samozrejme dizajnérom Sony podarilo na výbornú, keďže ako farbu zvolili šedú, ktorú nájdeme okrem samotného tela konzoly aj na ovládači či kamere. Sony sa však rozhodlo, že zmení aj farby znaku tejto konzoly a tak sa do nápisu „PS“ opäť dostala žltá, červená, zelená a modrá, ktorá sa nachádzala aj na prvej generácií. A čo zvuk? Veď Playstation 1 si evokujeme istou znelkou, ktorá zaznela hneď potom, ako sme ho zapli. Nebojte sa, vývojári v Sony prerobili Firmware celej konzoly, v ktorej nájdete špeciálnu šedú tému a pri zapnutí vás bude očakávať rovnaký zvuk, ako by ste zapínali PS1!

- Reklama -
PS4 20th Anniversary Edition - svetapple.sk
PS4 20th Anniversary Edition – svetapple.sk

Výroba, Cena

Dve pravdepodobne najdôležitejšie veci, ktoré by ste ohľadom tejto edície mali vedieť je počet vyrobených kusov a samozrejme cena. Sony sa rozhodlo, že pripraví celkom 13 200 kusov limitovanej edície, čo súvisí s dátumom predstavenia 13.2.1994. Samozrejme, každý sa bude pozerať na cenu konzoly, no tu vás taktiež pravdepodobne nesklameme. Bude síce drahšia, no za 500$, dostanete aj konkurenčný Xbox One spolu s Kinectom, vďaka čomu je táto konzola dostupná aj pre bežných, retro fanúšikov Playstation!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.