Na zemi sa nachádza naozaj veľmi malé množstvo ľudí, ktorí mali možnosť vstúpiť do vesmíru. Ich súčasný počet je len 543, čo je v porovnaní k vyše 7 miliardami obyvateľov našej planéty naozaj málo. Nevadí, pokrok a vývoj sa zastaviť nedá a dnes môžte aj vy z pohodlia domova sledovať to, čo kozmonauti zo stanice ISS. Stačí mať prístup na internet a trocha trpezlivosti! 

Kamery

NASA pre nás pripravila úplne nový projekt, vďaka ktorému máme možnosť sledovať planétu zem priamo z vesmírnej stanice ISS. Na tejto stanici je totiž nainštalovaných množstvo kamier, ktoré snímajú obraz v HD, podľa čoho sa koniec koncov nazýva aj samotný projekt, High Definition Earth Viewing experiment. Pri sledovaní našej Zeme však treba brať do úvahy aj to, že ide stále len o experiment, a tak pri prepínaní či sledovaní videa môže dochádzať ku krátkodobým výpadkom.

Pokiaľ vás zaujímajú hodnoty v číslach, tak z ISS sa na našu Zem budete pozerať z výšky 431 kilometrov, čo je v podstate o nejakých 420 kilometrov viac ako bežné lety komerčných lietadiel. Poďte sa teda s nami „pokochať“ krásami, ktoré v sebe ukrýva naša Zem! 🙂


Broadcast live streaming video on Ustream

Prečítajte si tiež  Apple vyhodilo ďalšieho zamestnanca kvôli TikToku. Mladá černoška pritom neurobila nič zlé
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.