Ako informuje portál Aktuality, Národná rada Slovenskej republiky čelila dnes na obed hackerskému útoku. Táto udalosť spôsobila, že rokovanie muselo byť prerušené a neskôr preložené na úplne iný dátum.

Predseda parlamentu Boris Kollár vyhlásil nasledovné: „Z technického nás oboznámili, že musíme urobiť pätnásťminútovú prestávku, lebo sme mali nejaký hekerský útok na naše hlasovanie. Nemôžeme hlasovať,“ 

Na základe tohto rozhodnutia bolo hlasovanie presunuté na 15:00 hodinu poobede a ako dopĺňajú Aktuality, poslanci boli dokonca vyzvaní, aby z bezpečnostných dôvodov nezapínali služobné počítače.

Napokon však bolo zasadnutie parlamentu preložené na úplne iný dátum a to konkrétne 8. novembra 2022.

Boris Kollár priblížil celý problém

Boris Kollár sa v súvislosti s hackerským útokom na parlament rozhodol oboznámiť aj média, pričom priblížil – „Riešime to aj s Národným bezpečnostným úradom. Z niektorého bodu nám vychádza signál a ruší nám systémy, počítače. Nevieme dokonca ani obslúžiť poslancov v jedálni, pretože nám padli registračné pokladnice. Padá nám celý systém dokonca aj wifi.“ 

Bezpečnostní technici majú v súčasnosti zisťovať, odkiaľ signál vychádza, čo však môže trvať podľa Borisa Kollára niekoľko hodín až niekoľko dní. Predseda parlamentu ale prisľúbil, že pokiaľ bude problém odstránený do 2. novembra (streda), tak zvolá poslanecké grémiu, na ktorom sa môže rozhodnúť o pokračovaní 75. schôdze vo štvrtok 3. novembra.

Situáciu budeme aj naďalej monitorovať a akonáhle sa dozvieme niečo nové, ihneď vás informujeme.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Anonymous hackli všetky ruské štátne televízie a rádia. Budú na nich vysielať 870 GB získaných dát
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here