Pokiaľ vás lákajú ohybné smartfóny, je to úplne pochopiteľné. Ide o veľmi atraktívnu technológiu, ktorá v sebe skrýva množstvo výhod. Dokonca do nej „rýpe“ už aj Apple vo svojich patentových prihláškach. Je to však naozaj budúcnosť? Toto video vám ukáže, že ohybný smartfón nemusí byť úplne na 100% kvalitný.

Pre toto ešte ohybné smartfóny nie sú pripravené do sveta…

Motorola Razr znovu ožila. Tento krát však v technologicky oveľa nabitejšej verzii. Dizajnéri a inžinieri sa rozhodli, že ikonická „sklápačka“ ostane „sklápačkou“ ale zmení sa komplet celá technológia. Podarilo sa.

Telefón má po novom ohybný displej a unikátny mechanizmus sklápania, ktorý by mal vydržať roky. Je to ale pravda? Následujúce video, o ktoré sa postaral portál CNET vám ukáže, prečo ešte ohybné smartfóny nemusia byť pripravené do sveta a ich kúpou riskujete.

Motorola Razr
Pre toto ešte ohybné smartfóny nie sú pripravené do sveta…

Smausng deklaruje až 120 000 otvorení/ zavretí. Motorola môže snívať…

Priekopníkom tejto technológie je samozrejme spoločnosť Samusng. Ten už niekoľko rokov experimentuje s flexibilným displejom. Najťažšia otázka je pre inžinierov to, ako navrhnúť ohýbací mechanizmus tak, aby nepoškodil displej (bez tvrdého skla) a zároveň aby neprestal fungovať po krátkom čase.

V Samsungu na to prišli a používateľovi deklarujú, že telefón vydrží až 120 000 otvorení a zavretí. To by malo byť dosť na 3-4 roky prevádzky, čo je zhruba životnosť každého smartfónu (ak ho 100x denne otvoríme a zatvoríme). V teste ale môžeme vidieť, ako ohybná Motorola Razr, po 27 218 otvoreniach/ zatvoreniach začala vykazovať značné problémy a vŕzganie.

Motorola Razr
Pre toto ešte ohybné smartfóny nie sú pripravené do sveta…

To veru nie je nič moc. Ak ste náročný používateľ, telefón vám zhruba po roku, roku a pol nadobro odíde. Treba však zohľadniť (na stranu Motoroly) to, že v tomto prípade išlo o stroj. Ten pracoval veľmi rýchlo a povedzme „nešetrne“.

Otvárací mechanizmus sa teda mohol prehriať a podobne. Ďalšia vec je tá, či práve tento konkrétny kus nemal nejakú poruchu, ktorá sa prejavila pomerne skoro. Nezdá sa nám totiž, že by Motorola podobné testy svojho zariadenia pred tým neurobila. S týmto by do predaja určite nešla. Do komentára nám napíšte, čo si o teste myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Kamera Xiaomi Imilab EC5 je v zľave. Vidí aj v noci a ovláda sa cez aplikáciu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -