Priznáme sa, že aj pre nás bol zo začiatku veľký šok keď sa na povrch dostávali prvé informácie o tom, že Apple predstaví svoj prvý phablet v histórii. Hovoríme práve o iPhone 6 Plus, ktorý sa nám hneď od uvedenia naozaj páčil. Nový 5,5″ iPhone sa okamžite dostal do rúk novinárov z celého sveta, ktorí si ho samozrejme chválili. Ako sa vyrovná doterajšiemu kráľovi phabletov? Vyrovná sa mu alebo je dokonca lepší?

Dizajn

iPhone 6 Plus je vyrobený z kovu a teda materiálu, ktorý je omnoho exkluzívnejší, ako plast, ktorý používa Samsung. Áno, pri juhokórejskej konkurencii sa tiež našli náznaky exkluzivity formou kovového rámčeka na boku zariadenia. Jeho zadnú časť však stále nepokrýva nič iné, ako obyčajný plast. Čo môže byť pre mnohých používateľov mínusom. Navyše, iPhone je omnoho väčší trend a tak ten, kto si kupuje iPhone k svojim topánkam, ako módny doplnok kupuje naozaj štýlové zariadenie!

note4side

Displej

Oba smartfóny ponúkajú vynikajúce displeje. V prípade iPhonu 6 Plus ide konkrétne o 5,5″ full HD Retina displej. Pri bližšom pohľade na Samsung zistíme, že ponúka ešte väčší 5,7″ AMOLED s rozlíšením 2K. To je síce super, no pri bežnom používaní rozdiel v rozlíšení neuvidíte. Čo však uvidíte je rozdiel medzi používaním zariadení na priamom slnku. iPhone 6 Plus totiž ponúka až o 30% viac jasu a omnoho kvalitnejšiu  antireflexnú vrstvu.

note-3-one-handed-operation-645x401

Výkon

Aj napriek tomu, že papierovo vychádza iPhone 6 Plus omnoho horšie, ako juhokórejský konkurent, pravda je častokrát iná. iOS je totiž omnoho výkonnejší operačný systém, ako poväčšine zle optimalizovaný TouchWiz na Android, a tak sa môžu používatelia Jablkového phabletu tešiť omnoho plynulejšiemu ovládaniu.

gnote4lead

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.