Súčasná doba je ťažká a svoje o tom vedia najmä technologické spoločnosti alebo automobilky. Podľa dostupných informácií sú na tom niektorí výrobcovia vozidiel až tak zle, že nakupujú spotrebiče, z ktorých následne extrahujú čipy a používajú ich vo svojich vlastných výrobkoch.

Nie je ťažké domyslieť si, že ovládanie elektrických sedačiek v automobile nevyžaduje žiaden extrémne inteligentný procesor. Stačí na to pomerne primitívny a zastaraný čip, ktorý je na výrobu veľmi lacný a účinne vykonáva všetko, čo od neho používateľ očakáva. Nakoľko však takéto čipy momentálne chýbajú, firmy sa uchyľujú k zúfalým riešeniam. No a presne toto majú robiť aj Rusi.

- Reklama -

Nakoľko uvalil západ na Rusko tvrdé sankcie, v krajine si musia poradiť po svojom. Pravdepodobne ste aj vy počuli o tom, ako z Ukrajiny vo veľkom kradnú práčky, umývačky riadu či iné elektrické spotrebiče. Nemusí to byť ale preto, že ich sami doma nemajú. Dôvod je oveľa „hlbší“.

Čipy z práčok putujú do tankov

Ako píše portál The Washintgton Post, v ruskom vojenskom vybavení sa objavili komponenty a čipy, ktoré boli pôvodne určené práve pre bielu techniku. Inými slovami, Rusi zvolili veľmi podobný prístup, ako automobilky, pričom väčšinu ukradnutých spotrebičov doma rozoberú a ich diely využijú iným, efektívnejším spôsobom.

Samozrejme, celý tento postup má určité obmedzenia a pokiaľ sa čipy čo i len trochu líšia od tých pôvodných, je pravdepodobné, že vo vojenských zariadeniach nebudú fungovať správne, prípadne budú vykazovať vysokú poruchovosť. A to v priamom vojenskom nasadení nie je zrovna ideálne.

Pri automobiloch siahajú ich výrobcovia po spotrebičoch, ktoré majú úplne rovnaké čipy a vedia ich plnohodnotne používať. Uvidíme, ako sa bude celá situácia vyvíjať ďalej.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.