Súčasná doba je ťažká a svoje o tom vedia najmä technologické spoločnosti alebo automobilky. Podľa dostupných informácií sú na tom niektorí výrobcovia vozidiel až tak zle, že nakupujú spotrebiče, z ktorých následne extrahujú čipy a používajú ich vo svojich vlastných výrobkoch.

Nie je ťažké domyslieť si, že ovládanie elektrických sedačiek v automobile nevyžaduje žiaden extrémne inteligentný procesor. Stačí na to pomerne primitívny a zastaraný čip, ktorý je na výrobu veľmi lacný a účinne vykonáva všetko, čo od neho používateľ očakáva. Nakoľko však takéto čipy momentálne chýbajú, firmy sa uchyľujú k zúfalým riešeniam. No a presne toto majú robiť aj Rusi.

Nakoľko uvalil západ na Rusko tvrdé sankcie, v krajine si musia poradiť po svojom. Pravdepodobne ste aj vy počuli o tom, ako z Ukrajiny vo veľkom kradnú práčky, umývačky riadu či iné elektrické spotrebiče. Nemusí to byť ale preto, že ich sami doma nemajú. Dôvod je oveľa „hlbší“.

Čipy z práčok putujú do tankov

Ako píše portál The Washintgton Post, v ruskom vojenskom vybavení sa objavili komponenty a čipy, ktoré boli pôvodne určené práve pre bielu techniku. Inými slovami, Rusi zvolili veľmi podobný prístup, ako automobilky, pričom väčšinu ukradnutých spotrebičov doma rozoberú a ich diely využijú iným, efektívnejším spôsobom.

Samozrejme, celý tento postup má určité obmedzenia a pokiaľ sa čipy čo i len trochu líšia od tých pôvodných, je pravdepodobné, že vo vojenských zariadeniach nebudú fungovať správne, prípadne budú vykazovať vysokú poruchovosť. A to v priamom vojenskom nasadení nie je zrovna ideálne.

Pri automobiloch siahajú ich výrobcovia po spotrebičoch, ktoré majú úplne rovnaké čipy a vedia ich plnohodnotne používať. Uvidíme, ako sa bude celá situácia vyvíjať ďalej.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  watchOS 9 prinesie funkciu, ktorá poteší majiteľov Apple Watch Series 4 a Series 5
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here