V dnešnej dobe potrebujú výrobcovia smartfónov objavovať nové technológie na to, aby zaujali spotrebiteľa. Problém je však taký, že naše smartfóny už obsiahli takmer všetko čo potrebovali a rokmi sa vylepšuje len ich výkon poprípade fotoaparát. Zaujímavé je teda to, že v novej vlajkovej lodi od spoločnosti Motorola nenájdeme snezor odtlačku prstov, my však vieme prečo!

Nemáme ho kvôli Apple

Motorola prezradila svoje tajomstvo, v ktorom odkrýva dôvod, prečo v jej najnovšom výrobku a zároveň vlajkovej lodi Nexuse 6 nenachádzame senzor odtlačku prstov. Dôvod úzko súvisí s Apple a datuje sa dokonca do čias, kedy ho nemali ešte ani iPhony. Motorola jednoducho neponúkla senzor práve kvôli Apple!

- Reklama -

Priehlbinka

Pokiaľ sa pozrieme na dizajn Nexusu 6 zo zadnej strany, všimneme si priehlbiny, v ktorej sa nachádza strieborné logo spoločnosti. Verte alebo nie, táto priehlbina tu nie je len tak náhodou a v skutočnosti ide o pozostatok niečoho, čoho sa Nexus 6 nakoniec nikdy nedočkal. Ide o pozostatok senzoru odtlačkov prsta, ktorý sa mal nachádzať práve na zadnej strane tohto zariadenia, čo malo dopomôcť lepšej ergonómii ovládania. Problém bol, že v Motorole podobnú technológiu hľadali práve v časoch, kedy Apple odkúpilo spoločnosť AutenTech, potom sa rozhodli od senzoru odstúpiť.

Motorola Nexus 6 - svetapple.sk
Motorola Nexus 6 – svetapple.sk

A čo Samsung?

Áno, Motorola sa síce na svoj senzor odtlačku prstov radšej vykašľala, keď zistila, že na ňom pracuje Apple, ale pokiaľ sa pozrieme na azda najväčšieho konkurenta Jablkovej spoločnosti, Samsung, zistíme, že tu sa odtlačku nevzdali. Namiesto dokonalého riešenia, akým je Touch ID však priniesli technológiu podobnú tej, ktorá sa dávnejšie objavovala na našich počítačoch. Išlo však o dobrú technológiu pre počítač, no zlú pre smartfón, keďže senzor musí reagovať posunutím a nie dotykom. Je teda jasné, že v Samsungu musia vymyslieť úplne nový spôsob, ako preskenovať váš prst, pretože ten súčasný je vrcholne nepraktický!

Pokiaľ by vás zaujímalo porovnanie technológie od Apple a Samsungu, pozrite si prosím tento starší článok!

iPhone 6 vs. Samunsug Galaxy S6 - svetapple.sk
iPhone 6 vs. Samunsug Galaxy S6 – svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.